Kaza Yapan Yavru Köpeğe Belediyemiz Sahip Çıktı

Sabah Saatlerinde İnönü Üniversitemiz yakınındaki Yeniköy mahallesinde bir aracın çarptığı yavru köpeği yetkililer barınağa aldılar.

27 Eylül 2017 Çarşamba 13:00
Kaza Yapan Yavru Köpeğe Belediyemiz Sahip Çıktı
banner83
Sabah Saatlerinde İnönü Üniversitemiz yakınındaki Yeniköy mahallesinde bir aracın çarptığı yavru köpeği yetkililer barınağa aldılar.
Bu sabah saatlerinde İnönü Üniversitemiz Yeniköy mevkiinde bir aracın çarptığı yavru köpeği gören Malatyalı sinemacı Necati Aslan, yol kenarına alarak sitemiz genel yayın yönetmeni Kemal Turgut’a ulaştı.
Bu gelişmeler üzerine derhal Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hilmi Öksüztepe ile irtibata geçen Turgut, yavru köpeğin durumunu anlatarak yardım talep etti. Daire Başkanı Öksüztepe, bu duruma kayıtsız kalmadı ve hemen bir ekip göndererek yaralı haldeki yavru köpeği veteriner kontrolünde aldırarak barınakta tedavisini müteakip barınmasına da çözüm buldu.
SOSYAL MEDYADAN TEŞEKKÜR ETTİLER
Büyükşehir Belediyemizin bu duyarlı davranışı sonrası sitemiz genel yayın yönetmeni Kemal Turgut ve sinemacı Necati Aslan, facebook sosyal medya hesaplarından belediyemize ve ilgililere teşekkür etti.
Turgut Mesajında şu ifadelere yer verdi;
TEŞEKKÜRLER MALATYA BELEDİYESİ
Sabah Malatyalı sinemacı dostum Necati Aslan aradı. Araştırma hastanesine yakın bir yerde (Yeniköy Kadoil benzinlik) yavru bir köpeğe araba çarpmış ve arka ayakları zarar görmüştü.
Necati bey bu yavruyu nere teslim etmeliyiz, buraya gelip alırlar mı diye sorunca Bir dakika müsaade isteyip hemen Büyükşehir Belediyemiz Tarımsal Hizmetler Daire Başkanımız Hilmi Öksüztepe'ye ulaştım ve Necati beyin telefon numarasını kendisine ilettim.
Henüz aradan yarım saat bile geçmeden Hayvan Barınağından ekipler gelerek yavru köpeği ilk yardım ve bakımı yapılmak üzere barınağa götürdü.
Başta Hilmi başkanım olmak üzere duyarlılık gösteren tüm belediye ekiplerini kutluyor ve teşekkür ediyorum.
Unutulmamalıdır ki canlılar ve hayvanlar bizlere emanettir. Onların can ve barınma güvencesi biz insanların vicdanlarına emanettir....

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv