İzciler Çanakkale Yolunda

Malatya Öncü Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcilerinden Çanakkale Milli Bilinç Kampı'na katılmak için 41 izci ve izci lideri Malatya'dan yola çıktı.

21 Nisan 2017 Cuma 16:44
İzciler Çanakkale Yolunda
banner83
Malatya Öncü Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü izcilerinden Çanakkale Milli Bilinç Kampı'na katılmak için 41 izci ve izci lideri Malatya'dan yola çıktı.
Malatya Öncü Gençlik İzcilik Kulübü Başkan Yardımcısı Selahattin Seldüz uğurlama töreninde yaptığı açıklamada “Kulübümüz 11-18 yaş aralığında olan izcilerimizi her yıl olduğu gibi bu yıl da Çanakkale’ye götürüyor ve orada birtakım farkındalık eğitimleri veriyoruz. Çanakkale’de bu vatan için canlarını veren dedelerinin ne zorluklarla bu toprakları bize miras bıraktıklarını anlayabilmek, bırakın savaşmayı hayatlarını sürdürebilmenin bile ne kadar zor koşullarda olduğunu anlayabilmek ve anlatabilmek için oraya gidiyoruz. Bilinçli bir nesil yetiştirebilmek için dedelerimiz bize çokça miras çokça hazine bırakmış, bu hazinenin farkına varmak için gidiyoruz Çanakkale’ye.” dedi.
Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından 22-26 Nisan tarihleri arasında Çanakkale’de toplamda 5 bin civarında izcinin katılımı ile gerçekleştirilecek “Dedeciğim Ben Geldim” milli bilinç kampına Malatya’dan 41 izci ve izci lideri katılıyor. Malatya izcileri Malatya Büyükşehir Belediye Binası yanında düzenlenen törenle Çanakkale’ye uğurlandı. Uğurlama törenine Öncü Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü yönetim kurulu üyeleri, izci liderleri, izciler ve aileleri katıldı. Bayrak töreni ile başlayan program İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Son olarak kına yakılan izcilere otobüslere bindirilerek uğurlandı.
Altıncı defa “Çanakkale Milli Bilinç Kampı”na katıldıklarını dile getiren Öncü Gençlik Başkan Yardımcısı Seldüz, “Bu günlerde Çanakkale’mizde insan seli oluşuyor. Tüm etkinliklere katılmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinden giden 5 bin civarında izci ve izci lideri ile birlikte orada gerçekleştirilen 57.Alay Yürüyüşüne ise yine çeşitli illerimizden gerçekleştirilen katılımlarla birlikte 10 binden fazla katılımla adeta orada insan seli oluşuyor. Bu ruhu, bu duyguyu yaşamak ve yaşatmak bizleri bahtiyar ediyor.”dedi.
23 Nisan’da Çanakkale’de düzenlenecek olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi törenlerine de katılacak Malatyalı izciler birçok etkinlikle birlikte 17 km yürüyüşte yaparak 26 Nisan’da tamamlayacakları kamp sonrası Malatya’ya dönecekler.

 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv