İnönü- Seyran’da Çözüm MASKİ

Merkez “İnönü- Seyran Mahallelerinde” Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarının 11 kilometrelik kısmı tamamlandı.

26 Temmuz 2017 Çarşamba 12:23
İnönü- Seyran’da Çözüm MASKİ
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü şehre 50 yıl hizmet verecek sağlam altyapı için modern ve nitelikli yatırımlar yapmaya devam ediyor. Yatırımlar kapsamında merkez “İnönü- Seyran Mahallelerinde” Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarının 11 kilometrelik kısmı tamamlandı.

Mahalle Muhtarı Abdulgazi Atabey: “Artık Suyumuz Tüm Mahalle Sakinlerimize Ulaşıyor”
Mahallemizde yoğun su tüketimi olduğu dönemlerde yüksek katlı binalardaki basınç probleminden dolayı 3. Kattan sonraki katlara su çıkmıyordu. Mahalle sakinlerimiz mağdur oluyordu. MASKİ ekibinin mahallemizde yaptığı çalışmalarla sıkıntımız çözüme kavuştu. Artık suyumuz bütün binaların yüksek katlarına ulaşıyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır’a, Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir’e ve ekibine mahallemize yaptıkları yatırımlar için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Dr. Özgür Özdemir: “Uzun Yıllar Dayanıklı Ölçülebilen Kontrollü Hizmetler Sunuyoruz”
“Ölçmezsen Yönetemezsin” prensibiyle yola çıkan MASKİ Genel Müdürlüğü Malatya Merkez mahallelerindeki Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına devam ediyor. Depolarda bulunan mevcut suyun kullanımını kontrol altına alarak kayıp- kaçak su oranını en az seviyeye düşürüyor. Genel Müdür Dr. Özdemir: “İnönü-Seyran Mahallemizde maliyeti 9,6 milyon TL olan 34 kilometrelik içmesuyu hat çalışmasının 11 kilometrelik kısmını tamamladık. Yaptığımız çalışmalarda DUKTİL borular kullanarak mahallemizin altyapısını tamamen yeniliyoruz. Ayrıca mahallemizde eski hatların tamamen iptali, 1250 adet abone bağlantısı ve 6 adet debimetre vana odası çalışmalarımız devam ediyor. Eski hatların iptali ve abone bağlantı çalışmaları tamamlandığında kayıp kaçak su oranını en aza indirerek, ölçülebilen, kontrol edilebilen sağlıklı hizmetler sunacağız. Malatya’ya 50 yıl hizmet verecek sağlam altyapı çalışmalarımız mahallemizde ve Malatya genelinde devam ediyor. Ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv