banner327

Hekimhan Ve Kuluncak’ta 4 Mahallede Foseptik Çalışmaları Tamamlandı

Hekimhan İlçesi Girmana Karayokuş, Işıklı, Kocaözü ve Kuluncak İlçesi’ne bağlı Kızılmağara Çörtenler ’de fosseptik inşa çalışmaları tamamlandı.

01 Kasım 2018 Perşembe 13:17
Hekimhan Ve Kuluncak’ta 4 Mahallede Foseptik Çalışmaları Tamamlandı
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Kuzey İlçeler kanalizasyon hattı çalışmaları kapsamında Hekimhan İlçesi Girmana Karayokuş, Işıklı, Kocaözü ve Kuluncak İlçesi’ne bağlı Kızılmağara Çörtenler ’de fosseptik inşa çalışmalarını tamamladı.

“Çevre ve İnsan Sağlığı İçin Çalışmalarımız Sürecek”

Büyükşehir süreciyle kurulan ve Malatya’nın tamamının altyapısından sorumlu olan MASKİ Genel Müdürlüğü şehir genelinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Merkez ve ilçelerde kanalizasyon altyapısını yenilemek için çalışmalar yapıyor. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Kuzey İlçeler kapsamında Hekimhan ve Kuluncak ilçelerimizde kanalizasyon altyapısı çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda; Hekimhan ilçesi Girmana Karayokuş, Işıklı, Mahallelerinde 250, Kocaözü’nde 1500, Kuluncak İlçesi Kızılmağara Çörtenler ‘de ise 250 kişiye hizmet verecek fosseptik çalışmalarımızı tamamladık. Bu çalışmalarımızın toplam maliyeti 590 bin TL’dir. Çalışmalarımızla söz konusu mahallelerin kanalizasyon altyapısını güçlendirerek vatandaşlarımızın daha temiz bir çevrede yaşamalarını sağlamaya çalışıyoruz. Hedefimiz Malatya’nın tamamının kanalizasyon altyapısını yenileyerek çevre ve insan sağlığını korumak. Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325