Gönültaş Caddesi’nin Altyapısı Yenilendi

Çalışmalar kapsamında kullanım ömrünü tamamlamış 2 bin 113 metrelik asbest borular iptal edilerek, 2 bin 800 metrelik DUKTİL borular ile değiştirildi.

07 Ağustos 2018 Salı 12:35
Gönültaş Caddesi’nin Altyapısı Yenilendi
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ), Güney Kuşak Yolu kapsamında olan Gönültaş Caddesi’nde gerçekleştirilen 2 milyon TL maliyetindeki içmesuyu altyapı çalışmalarını tamamladı.Çalışmalar kapsamında kullanım ömrünü tamamlamış 2 bin 113 metrelik asbest borular iptal edilerek, 2 bin 800 metrelik DUKTİL borular ile değiştirildi.

“Uzun Yıllar Kullanılabilecek Bir Altyapı İnşa Ettik”
Malatya’nın en önemli kurumlarından biri olan MASKİ Genel Müdürlüğü büyükşehire yakışır bir altyapı inşa etmek için çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamındaGüney Kuşak Yolunu kapsayana Gönültaş Caddesi’nde gerçekleştirilen 2 milyon TL maliyetindeki içmesuyu altyapı çalışmalarını tamamladı.

Gönültaş Caddesi’ne uzun yıllar kullanılabilecek bir altyapı inşa ettiklerini belirten MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Kurumumuz,Güney Kuşak Yolu üzerinde Gönültaş Caddesi’ndeki çalışmaları tamamladı. Güney Kuşak Yolu’nun kentsel dönüşümü devam ederken Malatya Su ve Kanal İdaremiz de geçen yıldan bu yana bu hat üzerinde özverili çalışmalar gerçekleştirdi. Beydağı - Yamaç Mahalle eteklerinde kanal etrafındaki kullanım ömrünü tamamlamış asbestli boruları 100 yıl dayanıklı yeni nesil DUKTİL borularla değiştirdik.Çalışmalar kapsamında Güney Kuşak Yolu’nun altlı üstlü çift başlı su hattını 500’lük boruyla teke düşürdük. Yaklaşık 2 bin 113 metrelik asbest boruyu, 2 bin 800 metrelik DUKTİL boru ile değiştirerek, sağlıklı, modern ve uzun yıllar kullanılabilecek altyapı inşa ettik”dedi.


 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv