Gönüllü Kan Bağışçıları Ödüllerini Vali Toprak'ın Elinden Aldı

Kızılay Malatya Şubesi, Ramada Altın Kayısı Otelde düzenlediği iftar programı sonrası Gönüllü Kan Bağışçılarına ödüllerini takdim etti.

19 Haziran 2017 Pazartesi 11:30
Gönüllü Kan Bağışçıları Ödüllerini Vali Toprak'ın Elinden Aldı
Malatya Valisi Mustafa Toprak, Kızılay iftar yemeğinde yaptığı açıklamada “Ramazan ayı içerisinde kan bağışları azalmakta bu nedenle gönüllü bağışçıların bu ayda da bağışlara devam etmeleri gerekmektedir. Kana sadece belli bir zamanda değil her an ihtiyacımız olabilir” şeklinde konuştu. Toprak, gönüllü kan bağışlarından dolayı katılımcılara teşekkür etti.
Malatya’da 18 Haziran’da Ramada Altın Kayısı Hotelde iftar yemeği verildi. Düzenlenen iftar yemeğine Malatya Valisi Mustafa Toprak,2.Ordu Komutanlığı Sağlık Sorumlusu Albay Özay Şahin, Tabip Binbaşı Gökhan Aysul, Malatya Türk Kızılay’ı Şube Başkanı Av.Umut Yalçın, KIZILAY Bölge Müdürü Dr. Osman Özgül, Malatya’nın gönüllü kan bağışçıları ve aileleri, Türk Kızılay’ının çalışanları ve aileleri ile Malatya basınının değerli temsilcileri katıldı.
Türk Kızılayı Kan Hizmetleri tarafından düzenlenen iftar yemeğinde yapılan açıklamada “Hayatı boyunca yüreğindeki sevgi ve şefkati karşılıksız olarak veren, en büyük mutluluğu çocuklarının mutluluğu olarak gören anne ve babalarınızla birlikte sizlere sağlıklı, mutlu ve uzun bir ömür dileriz. Ülkemizin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerini gönüllü, düzenli ve bilinçli olarak bağışlayan kan bağışçılarımıza var. Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne gönüllü kan bağışlarıyla ve göstermiş oldukları duyarlılık için teşekkür ederiz. Bağışlanan kanlarla yaşam sevincine ulaşana milyonlar adına 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçılar Gününüzü kutlarız” ifadeleri kullanıldı.
Program sonunda Gönüllü Kan Bağışçılarına ödülleri takdim edildi. Törende 2 altın,29 gümüş 138 bronz madalya verildi.
Haber – Foto: Sevil Adıgüzelman
 FOTOĞRAFLARIN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv