Gecesi Gündüzü, Yazı Kışı Olmayan Bir Meslek İtfaiyecilik

Başkan Polat,beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım ile birlikte İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret ederek, personellerle bir araya geldi.

04 Ocak 2019 Cuma 16:05
Gecesi Gündüzü, Yazı Kışı Olmayan Bir Meslek İtfaiyecilik
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat,beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yıldırım ile birlikte İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret ederek, personellerle bir araya geldi.
Başkan Polat, çalışmalar hakkında İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar’dan bilgiler aldı.
Başkan Polat, göreve başladığı ilk günden itibaren Malatya için hizmet ettiklerini, bayrağı devredene kadar da ilk günkü heyecanla çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Polat, itfaiyeciliğin ne kadar önemli bir meslek olduğunu dile getirerek, Malatya İtfaiye ekiplerine bugüne kadar gerçekleştirdikleri anında ve hızlı müdahale hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.
Başkan Polat: “Gecesi Gündüzü, Yazı Kışı Olmayan Bir Meslek İtfaiyecilik”
İtfaiye Dairesi Başkanı Hanifi Acar’dan bilgiler alan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: “Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatımız, sadece yangınlara değil, boğulma vakalarına, trafik kazalarına ve kurtarma olaylarına ilk müdahale edenlerin arasında gelmektedir. İtfaiye Teşkilatımız, olaylara zamanında müdahale etmesi ve zamanında ulaşması bakımından oldukça hızlı hareket etmektedir. Gecesi gündüzü, yazı kışı olmayan bir meslek itfaiyecilik. Arkadaşlarımız Malatya’da güzel hizmetler vermekte ve başarılı bir şekilde olaylara müdahale etmektedirler. İtfaiyecilerimizi çalışmalarından dolayı tekrar tebrik ediyor, kazasız belasız günler diliyorum” şeklinde konuştu.
Acar: “Personelimizi düzenli olarak eğitimlere tabi tutuyoruz”
İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar: “İtfaiye teşkilatı olarak, 7 gün 24 saat mesai yapıyoruz. Çok şükür bugüne kadar İtfaiye Teşkilatımızın müdahale edemediği, geç kaldığıbir durum yaşanmadı.Personelimizi düzenli olarak eğitimlere tabi tutuyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Yeni İtfaiye binasından dolayı Başkan Polat’a teşekkürlerini ileten İtfaiye Personelleri, “20 yıldır bu binanın yapılmasını bekliyorduk. Temel atmak size nasip oldu. Önümüzdeki sene inşallah yeni binamıza taşınmış olacağız.” şeklinde konuştular.

 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv