Fotoğraf Severler "Sözün Göze Değdiği An, O An"Fotoğraf Sunumunda Buluştu

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi İletişim Paylaşım Çalışma Grubu’nun açmış olduğu “Dijital Fotoğrafçılık Kursu” kapsamında fotoğrafçılık üzerine alanında uzman hocalar tarafından kursiyerlere konferanslar devam ediyor.

13 Mart 2018 Salı 13:52
Fotoğraf Severler
banner83
Malatya Büyükşehir Kent Konseyi İletişim Paylaşım Çalışma Grubu’nun açmış olduğu “Dijital Fotoğrafçılık Kursu” kapsamında fotoğrafçılık üzerine alanında uzman hocalar tarafından kursiyerlere konferanslar devam ediyor.
Büyükşehir Kent Konseyi bünyesinde verilen “Dijital Fotoğrafçılık” eğitimleri kapsamında gerçekleştirilen fotoğrafçılık sunumların bu haftaki konuğu Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Berber oldu.
Büyükşehir Kent Konseyi Fethi Gemuhluoğlu konferans salonunda gerçekleşen "Sözün Göze Değdiği An O An" fotoğraf sunumu programına Malatya Basın Yayın İlan Kurumu Müdürü Nihat Abacı, İnönü Üniversitesi Battalgazi MYO Basın Yayın Bölümü Öğretim Görevlisi Aytekin Erbaş, Dijital Fotoğrafçılık kursiyerleri ve fotoğraf severler katıldı.
Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Berber; “Gözün Söze Değdiği An, O An” Konulu Fotoğraf sunumu, son 5 yıllık fotoğraf öyküsünü, 7 ayrı bölümde fotoğraf severler ile paylaştı.
Berber, sunumun ikinci bölümde fotoğrafçılara tavsiyelerde bulundu.
-Fotoğraf ayarları tabi ki önemlidir. Ama daha önemlisi, Fotoğrafçı ayarlarıdır.”

“Fotoğraf, “Hiç” ve “Her şey” arasında üretilen hikâyelerdi.”

“Fotoğrafçılıkla geçirilen süre, Mimari bir süreçtir. O yüzden, zamanı ve bilgiyi iyi kullanmalı, zira fotoğrafçı, toplumun yeniden imarına katkı sunan ustadır.”

“Yapılan her işin bir kalbi vardır. Fotoğrafçılık yönelişinin kalbine yürüyün, o yürüyüş sizi tarihe kaydedecektir.”

“Fotoğrafçılık yürüyüşünde size ait hikâyeleriniz olsun. Hikâyesi olmayan kaybeder.”

“Farklı görüş ve düşünceler karşısında, kendiniz olun, akıl ve zihin diyaframınızı alabildiğine açık tutun. Kuşatıcı olmayı ihmal etmeyin.”

“Fotoğrafçı kaydını tuttuğu dünyaya bigâne kalamaz”
“Fotoğraf çekildikten sonra, artık kıymetli bir değer olmuştur. Arşiv yaparken istifçi olmayın. Tasniften sonra, gereksiz olanları mutlaka silin. Arşivlediğiniz fotoğrafları ziyaret etmeyi unutmayın”
Program sonunda Dijital Fotoğrafçılık Kurs Eğitmeni Ramis Akar tarafından Fotoğraf Sanatçısı Ahmet Berber’eplaket takdim edilirken, katılımcılar ve kursiyerler Ahmet Berber’e çeşitli sorular yöneltip sunumlarından dolayı teşekkür ettiler.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu
Tümü Anket
MHP Kuluncak Ilçe Belediye Başkan A. Adayı olarak kimi görmek istersiniz?

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv