Eski Malatya’da Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) Çalışması Başladı

MASKİ Genel Müdürlüğü, merkez mahallerde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Battalgazi ilçesi Eski Malatya Bölgesinde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmasına başlandı.

11 Mayıs 2017 Perşembe 14:41
Eski Malatya’da Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) Çalışması Başladı
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, merkez mahallerde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Battalgazi ilçesi Eski Malatya Bölgesinde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmasına başlandı.

Dr. Özdemir: Sağlam altyapı için ilk adım atıldı
Eski Malatya Mahallesinin Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına başladıklarını belirterek yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir; “Yaklaşık maliyeti 8 milyon TL olan 27 km hat çalışmasının yanı sıra 2 bin adet abone bağlantısı, 4 adet debimetre vana odası çalışmalarımız devam ediyor. Eski boruları iptal ederek daha sağlıklı ve daha kaliteli duktil borulara geçiyoruz. Bir yandan da kayıp-kaçak suların önüne geçmiş olacağız. Kaçak suların çoğu arızadan kaynaklanıyor. Bir sokakta olan arıza sebebiyle birkaç mahallede su kesintisi yapılıyordu. Bu yenileme ile birlikte bu sorunların tamamının önüne geçmiş olacağız. Malatya’mıza 50 yıl hizmet verecek sağlam altyapı için çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Yapımı başlayan çalışmamızın mahallelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv