banner327

ESENLİK’ten Maliyetine Sebze ve Meyve Satışları Başladı

Malatya Büyükşehir Belediyemizin iştiraki olan çok şubeli ESENLİK marketlerde tanzim satış benzeri bir uygulama ile maliyetine satışlara başlanıldı.

26 Şubat 2019 Salı 14:23
ESENLİK’ten Maliyetine Sebze ve Meyve Satışları Başladı
Malatya Büyükşehir Belediyemizin iştiraki olan çok şubeli ESENLİK marketlerde tanzim satış benzeri bir uygulama ile maliyetine satışlara başlanıldı.
Son günlerde giderek tırmanan sebze ve meyve fiyatlarının önüne geçebilmek maksadıyla bazı belediyeler yeniden tanzim satış mağazaları oluşturarak üreticiden doğrudan temin ettikleri ürünlere kar marjı koymadan doğrudan tüketiciye sunuyor.
İlimizde de benzer bir uygulama ESENLİK tarafından bugün başlatıldı. Doğrudan üreticiden tedarik edilen başlıca sebze ve meyve fiyatları kar marjı yansıtılmadan tamamen maliyetine tüketiciye sunuluyor. Vatandaşların gönül rahatlığı içinde alışverişlerini yapabileceği ve seçili ürünlerde vatandaş menfaatine maliyetine yapılacak satışlar vatandaşların da yoğun ilgisi ve memnuniyeti ile karşılandı.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, hükumetin aldığı tanzim satış noktaları kararına denk olarak Esenlik’te de meyve ve sebzelerin maliyetine satışının başladığını söyledi.
Esenlik Yeni Cami önündeki şubesinde bir basın açıklaması düzenleyen Polat, Esenlik’in 46 şubesinde maliyetine satışların başladığını ifade ederek, meyve sebze fiyatlarındaki fahiş fiyat artışlarının bu kararın alınmasına neden olduğunu söyledi.
Polat, “Bu süreçte özellikle sebzelerle ilgili, meyvelerle ilgili anormal bir artış söz konusu. Aslında bu fiyatlar bir noktada hükumetimize karşı bir karşı operasyon şeklinde değerlendiriliyor. Bu çerçevede hükumetimizin tanzim satış mağazası kararı vardı. Tanzim satışlar 10 ilde yapılıyordu. Malatya bu illerden birisi değil ama Esenlik’imiz hükumetimizin aldığı bu karara denk alarak hemen operasyon geliştirdi. Aslında ilk günden beri fiyatların düzenlenmesinde hep aktif rol alan Esenlik’imiz bugün manav reyonu açısından sadece masrafları ve vergiyi koyarak alış fiyatından fiyatları düzenlemek için çalışma yapıyor. Ben Genel Müdürümüz ve çalışanlarımızı tebrik ediyorum. Biz Malatya’nın hizmetinde olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Bazı fırsatçı ve spekülatör firmalara fırsat vermeme adına bu tür uygulamaların artarak devam edeceği öğrenildi.
ESENLİK seçili ürünlerinde bazı sebze ve meyve fiyatları ise şu şekilde;
Bıber carliston 7.00
Bıber sivri 8.00
Domates 4.15
Domates tarsus 3.65
Elma golden-star yerli 2.95
Patates 3.30
Soğan kuru 3.30 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325