Doğu Kollektörü Hattı’nda Son 11 Kilometre

MASKİ Genel Müdürlüğü maliyeti 17.4 milyon TL olan 33 kilometre uzunluğundaki altyapı çalışmalarının 22 kilometrelik kısmını tamamladı.

04 Nisan 2019 Perşembe 13:01
Doğu Kollektörü Hattı’nda Son 11 Kilometre
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü maliyeti 17.4 milyon TL olan 33 kilometre uzunluğundaki altyapı çalışmalarının 22 kilometrelik kısmını tamamladı.

“Bölgenin Kanalizasyon Hattı Yenileniyor”

Battalgazi Bölgesinde bulunan; Üniversite, Çamurlu, Fırıncılar, Bulgurlu, Hacı Yusuflar, Villakent, Dağtepe Mahallesi, Yeni stadyum ve Orduzu’nun bir kısmını kapsayan proje MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçiriliyor. İlerleyen çalışmalar hakkında bilgi veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Battalgazi bölgemiz için önemli olan ve yılladır hayata geçirilmesi beklenen Doğu Kollektörü Hattı projesini uyguluyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 33 kilometrelik hat çalışmasının 22 kilometrelik kısmını tamamladık.Çalışmamızın maliyeti 17.4 milyon TL’dir. Çalışmalarımızın tamamlanmasıyla bölgenin kanalizasyon hattı yenilenmiş olacak ve atıksular atıksu arıtma tesisinde arıtılacak. Atıksu Arıtma tesisimizde günlük ortalama 120 bin metreküplük atıksu arıtılıyor. Doğu Kollektörü Hattı çalışması tamamlandığında bu rakam 30 bin metreküp kadar artacak. Böylece tesisimizde toplam 150 bin metreküplük atıksu arıtacağız.” dedi.

 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv