Doğu Kollektör Hattı Çalışmaları Devam Ediyor

MASKİ, Genel Müdürlüğü Doğu Kollektörü Hattı 1. Etap Çalışmalarında hızla ilerliyor. 33 kilometrelik kanalizasyon hat çalışmasının 2.500 metrelik kısmını tamamladı.

14 Aralık 2017 Perşembe 15:25
Doğu Kollektör Hattı Çalışmaları Devam Ediyor
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Doğu Kollektörü Hattı 1. Etap Çalışmalarında hızla ilerliyor. 33 kilometrelik kanalizasyon hat çalışmasının 2.500 metrelik kısmını tamamladı.

“Adım Adım İlerliyoruz”
Malatya’nın en büyük kurumlarından biri olan MASKİ Malatya halkına hizmet etmeye devam ediyor. Doğu Bölgesinde gerçekleştirilen dev proje ile Üniversite, Çamurlu, Fırıncılar, Bulgurlu, Hacı Yusuflar, Villakent, Dağtepe Mahallesi, Yeni stadyum ve Orduzu’nun bir kısmını kapsayan kanalizasyon hat çalışması yapılıyor. Konu ile ilgili bilgi veren Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak altyapı ağını güçlendirmek için projeler hazırlıyor hayata geçiriyoruz. Yıllardır yapılması planlanan Doğu Kollektörü Hat projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Doğu Bölgemizi kapsayan toplam maliyeti 17,4 milyon TL olan 33 kilometrelik 1. Etap altyapı çalışmasını gerçekleştiriyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 2.500 metrelik kollektör hat çalışmasını ve 20 adet muayene bacası çalışmasını tamamladık. Çalışmalarımızda adım adım ilerliyoruz. Projemizin 1. Etabı tamamlanınca 95 kilometrelik 2. Etap çalışmalarına başlayacağız. Böylece Doğu Bölgemizin kanalizasyon altyapı sorununu tamamen çözmüş olacağız. Bölgenin kanalizasyon altyapısını güçlendirmek için aralıksız çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv