Büyükşehirden Ücretsiz 1 Milyon Fidan

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin son yıllarda çiftçilere yönelik yaptığı yardım ve destekler artarak devam ediyor.

06 Nisan 2017 Perşembe 10:24
Büyükşehirden Ücretsiz 1 Milyon Fidan
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin son yıllarda çiftçilere yönelik yaptığı yardım ve destekler artarak devam ediyor.
Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın kurulmasıyla birlikte, Malatya’daki tarım ve çiftçilere önemli katkılar sunan Büyükşehir Belediyesi, Malatya iklimine uyumlu alternatif ücretsiz meyve fidanları dağıtıyor.
Geçtiğimiz yıl ilkbahar ve son bahar mevsiminde Orman ve Su işleri Bakanlığı ile yürütülen ortak proje kapsamında 700 bin dolayında ücretsiz fidan dağıtan Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, aynı proje kapsamında şimdi de 300 bin adet ücretsiz meyve fidanı dağıtıyor. Geçtiğimiz yıl dağıtılan 700 bine yakın fidan ile birlikte toplamda 1 milyon meyve fidanı ücretsiz dağıtılmış olacak.
Dağıtım ilçelerde yapılıyor
Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz olarak çiftçilere dağıtılan 300 bin adet meyve fidanının dağıtımına başladı. İlçe merkezlerinde yapılan dağıtımlar, bugüne kadar Akçadağ, Arapgir ve Hekimhan’da gerçekleştirilirken, aynı dağıtımların Kuluncak, Darende, Doğanşehir, Pütürge ve Doğanyol ilçelerinde devam edeceği, Battalgazi ve Yeşilyurt ilçeleri için ise merkezde dağıtım yapılacağı kaydedildi.
Bilgilendirme ve rehberlik hizmetleri de veriliyor
Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından ücretsiz fidan dağıtımının yanı sıra, çiftçilere düzenli olarak bilgilendirme, rehberlik ve hibe projeleri konularında da önemli hizmetler veriliyor.

 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner303

banner304