Büyükşehirden sağlıklı yaşam için yeni bir uygulama

1 Temmuz Cumartesi günü Turgut Özal Tabiat Parkı’nda başlayacak olan projeyle, vatandaşlar doğal ortamda sağlıklı yaşam için spor yapma imkânına kavuşuyor.

29 Haziran 2017 Perşembe 19:40
Büyükşehirden sağlıklı yaşam için yeni bir uygulama
banner83
Şehir Merkezlerindeki betonlaşmayla birlikte meydana gelen trafik yoğunluğu, insanların doğal ortam özlemini artırırken, Malatya Büyükşehir Belediyesi insanlara doğal bir ortamda bisiklet sürme keyfini yaşatacak bir uygulamayı hayata geçiriyor.

Turgut Özal Tabiat Parkı’nı devraldıktan sonra yeni baştan düzenleyerek Malatyalıların hizmetine sunan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Tabiat Parkı’nda bisiklet uygulaması başlatıyor.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Turgut Özal Parkı’nda Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi hayata geçiriliyor.

1 Temmuz Cumartesi günü başlayacak olan proje kapsamında vatandaşlar bisikletle Turgut Özal Tabiat Parkı’nı gezerek, doğal ortamda sağlıklı yaşam için spor yapacak.

20 adet bisiklet
Kredi kartı veya kent ulaşım kartları kullanılarak hizmet verecek olan Akıllı Bisiklet Paylaşım Sistemi için ilk etapta 20 adet bisiklet kullanılacak. Proje kapsamında 1 adet Kiosk, 1 adet pano, 20 adet bisiklet park ünitesi ile 20 adet bisiklet kurulumu gerçekleştirildi.

Sistem nasıl çalışacak?
Bisiklet kiralama sistemi, kredi kartı veya kent ulaşım kartları kullanılarak çalışacak. Bilgisayar entegreli, kilit sistemi ile sürekli veri alışverişi yapan ve park istasyonların yönetimi sağlayan, bisikletlerin iade edilmesi esnasında akıllı bisikletler içerisine yerleştirilen çiplerle istasyonla bağlantı kurup, kilitlemeyi aktif hale getirecek.

Kiralama bedeli olarak ilk yarım saat ücretsiz, sonraki her saat için 1 TL düşünülürken, kesin rakamların Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME)’nin Temmuz Ayı toplantısında belirleneceği kaydedildi.
 
banner143

    Yorumlar

banner309
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv