Büyükşehirden Niyazi Mısri Belgeseli

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, geçtiğimiz yıl Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 7. Malatya Uluslararası Film Festivali’ne (MUFF) önemli destekler veren Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret edip, TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli ile görüşerek, verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

14 Mart 2018 Çarşamba 12:41
Büyükşehirden Niyazi Mısri Belgeseli
banner83
• Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, TRT’yi ziyaret ederek, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Türkiye’nin lider televizyon kanalı TRT’nin Malatya’ya verdiği tanıtım desteği artarak devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, geçtiğimiz yıl Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 7. Malatya Uluslararası Film Festivali’ne (MUFF) önemli destekler veren Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nu ziyaret edip, TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli ile görüşerek, verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.
Belgesel ve sponsorluk desteği
Ertan Mumcu’nun TRT Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekliile yaptıkları görüşme neticesinde, Malatyalı ünlü sufi tasavvuf ustası Niyazi Mısri’nin doğumunun 400. yıldönümü dolayısıyla ‘Malatya’dan Limni’ye İrfan Köprüsü: Niyazi Mısri’ adlı bir belgesel hazırlanması kararlaştırıldı. Sadık Yalsızuçanlar’ın danışmanlığında hazırlanacak olan Niyazi Mısri Belgeselinin, Niyazi Mısri’nin daha çok tanınması açısından büyük önem taşıdığı kaydedildi.
Mumcu’dan teşekkür
TRT’ye yaptığı ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Malatya’ya verdiği desteklerden dolayı Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli’nin şahsında TRT’ye teşekkür etti.
TRT’nin Türkiye’nin en köklü ve en geniş yelpazeli televizyon kanalı olduğunu kaydeden Mumcu özetle şunları söyledi:
“Aile yapımız başta olmak üzere tarihimize, kültürümüze, gelenek ve göreneklerimize uygun yayınlar yapan TRT’ye öncelikle ilimize verdiği desteklerden dolayı Malatyalılar adına teşekkürlerimi sunuyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak, son yıllarda zengin kültür ve doğal güzelliklerimizin gün yüzüne çıkarılması ve tanıtılması için büyük gayret sarfediyoruz. Bu çerçevede yaptığımız tanıtım etkinlikleri, fuarlar, uluslararası film festivalleri, panel ve konferans gibi etkinliklerde TRT ailesini sürekli yanımızda görüyoruz. Şimdi de Malatya’mızın yetiştirdiği ve ülkemizin büyük bir değeri olan ünlü sufi tasavvuf ustası Niyazi Mısri’nin belgeselini hazırlayacaklar. İnanıyorum ki bu belgesel büyük tasavvuf ustası Niyazi Mısri’nin tanıtımına ve gelecek nesillere aktarılmasına önemli katkılar sunacaktır. Bunun için de kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum.”
Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, ziyaret sırasında Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Yürekli’ye kayısı hediye etti.


 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu
Tümü Anket
MHP Kuluncak Ilçe Belediye Başkan A. Adayı olarak kimi görmek istersiniz?

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv