Büyükşehir Kent Konseyi Yeni “Girişimciler” Yetiştiriyor

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği, KOSGEB ve Fırat Kalkınma Ajansı işbirliğinde 90 kursiyerin katıldığı “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursu açıldı.

14 Kasım 2017 Salı 17:01
Büyükşehir Kent Konseyi Yeni “Girişimciler” Yetiştiriyor
banner83
Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği vatandaşların sosyal ve ekonomik döngünün içinde yer alması adına yapmış olduğu çalışmalara aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği, KOSGEB ve Fırat Kalkınma Ajansı işbirliğinde 90 kursiyerin katıldığı “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” kursu açıldı.
Kursla ilgili açıklamada bulunan Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, vatandaşların kendi işini kurması ve aynı zamanda kent ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak adına açılan kursun önemli olduğunu vurguladı. Pektaş, istihdam alanında pozitif anlamda bir ivme olduğunu gözlemlediklerini ve bu ivmenin sürdürülebilirliği açısından kamu ve özel sektör işbirliğinde açılan bu kursların önemli olduğunu söyledi.
Daha önce 90 engelli ve engelli yakınına kurs verdiklerini ifade eden Pektaş, “ Kadın, genç ve engelli kursiyer taleplerinin fazla olduğunu görmek memnun edici. Ekonomik ve sosyal hayatın canlanması adına girişimcilik kursunu önemsiyoruz. Desteklerinden dolayı Fırat Kalkınma Ajansı ve KOSGEB’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.
KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Kursu Eğitmeni Ahmet Köknar, kişilere imkân verildiği takdirde çok güzel işler ortaya çıkarabileceklerini belirterek, kent ve ülke ekonomisine katkı sağlamak adına açılan kursun hayırlı olmasını diledi.
Kurstan duydukları memnuniyeti ifade eden kursiyerler, desteklerinden dolayı Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliğine, Fırat Kalkınma Ajansına ve KOSGEB’e teşekkür ettiler.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv