Bütün Çabalar Komşuluğu Yaşatmak İçin

Malatya Büyükşehir Kent Konseyi’nin 2017 yılı içerisinde başlattığı ‘’Komşuluk Kültürü’’ projesi kapsamında Melekbaba semt konağında bir program düzenled

13 Nisan 2017 Perşembe 02:21
Bütün Çabalar Komşuluğu Yaşatmak İçin
banner83
Malatya Büyükşehir Kent Konseyi’nin 2017 yılı içerisinde başlattığı ‘’Komşuluk Kültürü’’ projesi kapsamında Melekbaba semt konağında bir program düzenledi.
Düzenlenen programa Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, mahalle muhtarı Ali Demir ve mahalle sakinleri katıldı.
Malatya Kent Konseyi’nin başlattığı Komşuluk Kültürü projesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Melekbaba mahalle muhtarı Ali Demir, son zamanlarda komşuluk başta olmak üzere akrabalık ve aile bağlarında bir zayıflamanın söz konusu olduğunu, özellikle bu zayıflamaya kitle iletişim araçlarının zemin hazırladığını belirtti.
Komşuluk ile ilgili konuşmalarını yapmak üzere söz alan Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, ülkemizin insan kaynağı açısından çok büyük ülke olduğunu belirterek, küreselleşmeyle beraber bu insan kaynağımızın önemli bir unsuru olan komşuluğun gittikçe tükendiğini söyledi.
Pektaş “Malatya Büyükşehir Kent Konseyi olarak 2017 komşuluk yılı ilan etmemiz, ülkemizin yerelde ve ulusaldaki yoğun gündemini biraz hafifletmesi temennisini de taşıyoruz. Bu kapsamda yıl içerisinde komşuluğu gündemde tutmak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.
Genel Sekreter Pektaş, komşuluk ilişkilerinin toplum psikolojisi açısından öneminin her geçen gün arttığını, bundan dolayı insanların gündemine komşuluğu yeniden taşıyarak ve komşuluğu gelecek nesillerin huzuru için yıl içerisinde farklı etkinliklerle gündemde tutmaya devam edeceklerini söyledi.
Programın sonunda Malatya Büyükşehir Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş ve Melek baba Mahallesi Muhtarı Ali Demir ile birlikte semt konağındaki sınıfları gezerek çocuklara üzerinde komşulukla ilgili özlü sözlerin yer aldığı kalemlik hediye edildi.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv