Bostanbaşı ve Bulgurlu’da yol açma çalışmaları

Büyükşehir yeni yollar açıyor Şehir genelinde yatırım ve hizmetlerini yoğun bir şekilde sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, ulaşım alanında da yeni yollar açıyor. Yol açma çalışmaları kapsamında; Yakınca - Bostanbaşı mahalleleri bağlantı yolu ile Bulgurlu mahallesinde yeni stadın da yer aldığı bağlantı yolu yapıyor.

30 Mayıs 2017 Salı 14:37
Bostanbaşı ve Bulgurlu’da yol açma çalışmaları
banner83
Geçtiğimiz yıl Bostanbaşı’nda 2 kilometre uzunluğunda 35 metre genişliğinde Çiftlik Caddesini açan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de bu iki mahalleyi birbirine bağlayacak olan 1 kilometrelik yolda çalışmalar yapıyor. 25 metre genişliğinde açılan yol, Yeşilyurt yoluna bağlanıyor. Kavşak çalışmasıyla Çiftlik Caddesine bağlanacak yol buradan da Fahri Kayahan Bulvarına bağlanacak.

Bir başka yeni yol açma çalışmasını ise Bulgurlu Mahallesinde yapan Büyükşehir Belediyesi 350 metre uzunluğunda 35 metre genişliğinde bağlantı yolu açıyor. Yeni stadyuma kadar bağlanacak olan yol, bölgede trafiğin daha güvenli ve düzenli bir şekilde akmasını sağlayacak. Yeni stadyumun otoparkına kadar devam edecek çalışmanın uzunluğu ise toplamda 1.5 kilometre.

Turan: Hassas davranıyoruz

Büyükşehir Belediyesinin planlanan yeni yolları bir bir açtığını belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, Malatya’nın geleceği için büyük öneme sahip projeleri hayata geçirme konusunda hassas davrandıklarını söyledi.

Yakınca’daki yolun, çevre yolu batı trafiğini rahatlatacağını vurgulayan Turan, “1 kilometre uzunluğundaki yolumuz Çiftlik caddesine, oradan da Fahri Kayahan Bulvarına bağlanacak. Diğer açılacak bağlantı yollarımızla birlikte Güney Kuşak yolunu besleyecek. Bir diğer yol çalışmasını ise Bulgurlu mevkiinde yapıyoruz. Yeni stadyuma bağlanacak bağlantı yolumuz 35 metre genişliğinde açılıyor. Stadyumun bölgeye getireceği trafik yükünü azaltmak için çalışıyoruz. Yine o bölgemizde de farklı bağlantı yolları yapacağız” dedi.
 

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv