Biz 15 Temmuzu Unutmadık, Unutmayacağız

Malatya 15 Temmuz Milli İrade Ocakları bugün Soykan Park’ta stant açıp basın açıklaması yaparak “Biz 15 Temmuz’u Unutmadık, Unutmayacağız” dedi.

11 Temmuz 2017 Salı 16:07
Biz 15 Temmuzu Unutmadık, Unutmayacağız
banner83
Malatya 15 Temmuz Milli İrade Ocakları bugün Soykan Park’ta stant açıp basın açıklaması yaparak “Biz 15 Temmuzu Unutmadık, Unutmayacağız” dedi.
15 Temmuz Milli İrade Ocakları Genel Başkanı Av. Sema Altuntaş, açtıkları stantta vatandaşlar tarafından yazılan mektupları Cumhurbaşkanına göndereceklerini ifade ederek standın Pazar gününe kadar açık kalacağını sözlerine ekledi.
Başkan Altuntaş’ın yapmış olduğu açıklamanın tam metni şu şekilde;
15 Temmuz milli irade ocakları olarak 15 Temmuz destanını, 15 Temmuz çoksusunu yaşamak için meydanlardayız. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl bu tarihlerde ülkemiz hain, kalleş bir darbe girişimi yaşadı. Bu hain darbe girişimi memleketin dört bir köşesinde milleti için gözünü kırpmadan şehit olan 249 vatan evladının, yüzlerce gazinin, meydanları bekleyen demokrasi nöbeti tutan milyonların azmi, kararlılığı, cesareti ile bertaraf edildi.
Biz 15 Temmuz u unutmadık, unutturmayacağız! Memleketin üzerinde kötü emelleri olan bütün hainler bilsin ki biz bu memleketi kimseye yedirmeyiz.
Ülkücüler burada, vatanını milletini seven aydınlar burada, Laz’ı, Çerkez’i, Kürt’ü, Alevi’si, Sünni’si burada vatanını seven herkes burada, biz hepimiz bu vatanın tek bir taşına canımızı veririz, 15 Temmuzda kardeşliğimizi gördük, dünyaya gösterdik.
Ey dış destekli hainler, provokatörler, vatan hainleri; bilin ki bu memlekette her an her sokağı, her köşe başını, her dağ başını bekleyen kahraman vatan evlatları bitmez. Biz hepimiz ölürüz de bu ülkeyi size yedirmeyiz. Bizi Rasulullah birleştirdi, bizi ümmet bilinci birleştirdi, bizi hak birleştirdi, bizi rab birleştirdi, siz bizi yıkamazsınız. Biz oyununuzu bozarız.
Tüm Bu kutsal amaçlar için vatan için,bayrak için,birlik için ,beraberlik için ,devletin bekası ve bölünmez bütünlüğünün devamı için biz bu ocağı kurduk.Milletimizin güvenliğine ve beraberliğine yönelen her tehdide karşı sivil toplum kuruluşları ile halkımızla beraber çalışmak için gençlerimize milli birlik beraberlik ruhunu aşılamak ,tarih şuuru olan milliyetçi muhafazakar aydın , 15 temmuz ruhuna sahip ,Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı bir fikir hareketi olmak için ocağımızı kurduk.
Bugünde 11 Temmuzdan başlamak üzere 16 Temmuza kadar 6 gün 7/24 sürecek olan standımızın açılışını yapıyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Beş gün boyunca Sayın Cumhurbaşkanımıza 15 Temmuzla ilgili duygu ve düşüncelerini anlatan mektup etkinliğimize tüm kahraman Malatya halkını davet ediyoruz. Darbe girişiminde bilindiği üzere en kilit bölgelerden biri de Malatya idi. Kahraman Malatya halkı kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla meydanlarda sabahlara kadar direndi, zalimlere fırsat vermedi. Malatya’m 15 Temmuzda duruşuyla destan oldu.
Bugünde kahraman Malatya halkını 15 Temmuzdaki direnişi hatırlamak, destanımızı anmak için meydanlara davet ediyoruz. Haydi, Malatya’m sen zalimlere fırsat vermedin, meydanı boş bırakma. Haydi, Malatya’m sen zalimlere fırsat vermedin, meydanı boş bırakma. Haydi, Malatya’m sokaklarından akın akın gel, meydanları coşkuyla doldur, her sokak bayrağımızın ahengine boyansın, ezanım dinmesin, bayrağım inmesin, zalimlere rabbim fırsat vermesin. Dedi

 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv