Beydağı Yamaç TOKİ’de MASKİ Var

Beydağı Yamaç TOKİ Mahallesi’ndeyoğun su kullanımı olduğu zamanlarda yaşanan su sıkıntısını 2.600 metrelik içmesuyu hat çalışmasını yaparak çözüme kavuşturuldu.

09 Kasım 2017 Perşembe 09:19
Beydağı Yamaç TOKİ’de MASKİ Var
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Battalgazi İlçesi Beydağı Yamaç TOKİ Mahallesi’ndeyoğun su kullanımı olduğu zamanlarda yaşanan su sıkıntısını 2.600 metrelik içmesuyu hat çalışmasını yaparak çözüme kavuşturdu.

“Üst Kotlarda Yaşanan Su Sıkıntısı Çözüldü”
Türkiye’nin en temiz içmesuyunu aynı kaliteyle vatandaşların musluklarına ulaştıran MASKİ Genel Müdürlüğü çalışmalarına devam ediyor.Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “Battalgazi İlçesi Beydağı Yamaç Mahallesi ve Memursen TOKİ bölgesinde2.600 metrelik şebeke hattı çalışması gerçekleştirdik. Yatırımlarımızın öncesinde söz konusu bölgelere terfi merkezlerinden su veriliyordu. Ancak elektrik kesintisi olduğu zamanlarda terfi merkezleri çalışmıyor ve üst kotlara su çıkmıyordu. Bu durumu çözmek için varolan 4 adet terfi deposunu iptal ederek enerji tasarrufu sağladık. Yaptığımız 2.600 metrelik şebeke hattı yatırımları sonucunda terfi merkezi olmadansuyu kaliteli ve sağlıklı bir şekilde vatandaşlarımızın musluklarına ulaştırıyoruz.Malatya’nın en büyük kurumlarından biri olmanın verdiği sorumlulukla kurulduğumuz günden beri Malatya’da içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapı yatırımlarına devam ediyoruz. Şehrin merkez, ilçe ve mahallelerinin altyapısını güçlendirerek, daha sağlam ve modern bir Malatya inşa etmek için çalışıyoruz. Özveriyle çalışan ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv