Baştan aşağı yenilen meclis salonunda Eylül ayı toplantısı yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı olağan toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında gerçekleştirildi.

09 Eylül Çarşamba günü saat 14.00’de yenilenen Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantı, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Toplantı Gündem ilanından sonra gündeme intikal eden diğer konuların gündeme alınması ve mazeret dilekçelerinin okunmasının ardından, gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Gündem maddelerinin görüşülmesinden önce Meclise hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, meclis salonlarının bir şehrin imajı olduğunu belirterek, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Eylül ayı meclis toplantımızın Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Yenilenmiş meclis salonumuzda güzel hizmetler yapılmasını diliyorum” dedi.

Başkan Gürkan Konuşmasında şunları söyledi:

“Meclis salonları bir şehrin imajıdır. Dünya şehirlerine baktığımızda meclis binaları, belediye binaları, konservatuarlar, kültür merkezleri o şehrin bütün tematik özelliklerini gösteren prestij yapılardır.

Meclis salonumuzun yenilenmesi gerekiyordu. Vermiş olduğum görevi güzel bir şekilde arkadaşlarımız ifa ettiler. Gerçekten meclis salonumuza baktığımızda yapısal teknik donanımlarıyla, fiziki yapısıyla güzel bir meclis salonu oldu. Emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Sizlere de bu meclis salonunda Malatya’mız için hayırlı hizmetler, hayırlı kararlar almayı temenni ediyorum.

Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, meclis üyeleri olarak almış olduğumuz kararlarda uzun süre sorumluluk duyma durumumuz var. Mecliste almış olduğu kararlarda adil adaletli olmak durumundayız. Alınan kararlarda hak hukuk konularına riayet edeceğiz.

Bir mahallenin veya bir semtin hakkını zayi edersek bunun sorumluluğu bize aittir. Hakka hukuka ve adalete azami gayret göstereceğiz.

Büyükşehir Belediyesi olarak, 12 bin 300 kilometrekare alan içerisinde gerek yol çalışması gerek alt yapı konusunda, üst yapı noktasında topluma sunulması noktasında gerekli gayreti gösteriyoruz.

Parolamız, Malatya’yı mazisine layık istikbale hazırlayacağız dedik, Şeyh Edebali’nin dediği gibi ‘Azminden dönme, çıktığın yolu iyi bil, insanı yaşat ki devlet yaşasın’ insanlar şehri inşa ederken esasında gönlünde olanları inşa ediyorlar.

Şemsiyemiz gökyüzüdür. Gökyüzünde insanlar nasıl havayı teneffüs ederse, güneşin ışığında ve ısısında perdesini kapatmayan herkes nasıl yararlanıyorsa, bizim hizmet anlayışımızda o çerçeve de olacak dedik ve bu şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.

Çalışmanın gayret etmenin adil ve adaletli olmanın azim ve gayreti içerisinde olacağız. Yol haritamızı bu şekilde belirleyerek emin adımlarla gayret gösteriyoruz.

Koronavirüs salgınına yakalanan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a, Doğanyol Belediye Başkanı Hakan Bay, Kuluncak Belediye Başkanı Erhan Cengiz ve ailesine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.”

Başkan Gürkan’ın konuşmasının ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündem maddeleri arasında bulunan bazı maddeler görüşülüp kabul edildi. Bazı maddeler bir sonraki toplantıda görüşülmek üzere ertelenirken, bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.

Öte yandan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder söz alarak, “Meclis toplantısında almış olduğumuz kararların hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Başkanımı tanıyan biri olarak, bugüne kadar birçok kurumda görevler yaptı. Görev yaptığı tüm kurumlarda değişim ve dönüşümler yaptı. Meclis Salonumuz gerçekten değişim ve dönüşümü çok güzel bir ortam oluşturulmuş, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Hekimhan Belediye Başkanı Turan Karadağ’da, “Yeni Meclis Salonumuz hayırlı olsun. Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibine meclisin yenilenmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Hayırlı kararların alınmasını temenni ediyorum. Bu kadar zor bir süreçte geçerken, pandemi ve depremlerin yaşandığı, ekonomik sorunların olmasına rağmen Malatya Büyükşehir Belediyemiz hiç durmadan ve hiçbir ayrım yapmadan köy, şehir, mezra demeden partiler üstü hizmet amaçlı ekibiyle birlikte yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Öte yandan, yenilenen meclis salonu ile ilgili teknik konularla, elektronik oylama ile ilgili meclis üyelerine bilgiler verildi. Meclis salonunda yapılan oylamalar elektronik oylama olarak yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı meclis toplantılarının ikinci oturumunun 11 Eylül 2020 Çarşamba günü saat 15.00’de yapılmasına karar verildi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis II. Birleşimi

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ EYLÜL AYI TOPLANTISI DEVAM EDİYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Meclis Toplantısının II. Birleşimi, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunda, Belediye Başkan Vekili Selim Pilten Başkanlığında yapıldı.

Toplantıda ilk olarak mazeret dilekçeleri alındı. Daha sonra gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Meclis toplantısında, gündem maddeleri arasında yer alan imar konuları görüşülerek kabul edildi. Ayrıca gündemde yer alan kadro iptal ve ihdası hakkındaki teklif kabul edilirken, Daire Başkanlıklarına yapılan atamalar ile ilgili olarak da Meclise bilgi verildi.

Toplantının Dilek ve Temenniler bölümünde kısa bir teşekkür konuşması yapan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Selim Pilten, “Çok güzel bir coğrafyada yaşıyoruz. İyi ki bu topraklarda doğmuş ve buralı olmuşuz. Geçen toplantımızda Hekimhan Belediye Başkanımız Eylül ayının ortasında yaş kayısı hediye etmişti. Bugün de Arapgir Belediye Başkanımız üzüm ikramında bulunuyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Söz alan Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ise “Öncelikle Meclis Salonunu yeniden düzenleyerek bu hale getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a teşekkür ediyorum.

Bugün sizlere Arapgir ilçemizin sembolü olan dünyada bir eşi daha olmayan üzümlerimizi getirdim. Dalındaki gibi tap taze duruyor. Tescillenmiş olan Arapgir Köhnü üzümümüz gerçekten de her derde deva. Hemşerilerimizden kendi illerinin marka üzümüne sahip çıkmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Toplantısının III. Birleşiminin 15 Eylül 2020 Salı günü saat 14.00’de yapılmasına karar verildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hacı 2 hafta önce

Büyükşehir 1 5000 nazım imar planı ne zaman gündeme alınacak birbirinize iltifat edeceğinize hak sahiplerini dikkate alıp Bi zahmet bilgilerinizin ecdadı örnek verip lafla geciştirmeyin bu planı bizlerle yüzleşip yapın hodri meydan bu işler dronla olmuyor dronla emek gelmedi beyler

banner431