Başarık Hasanvarol Mahallelerinin İçmesuyu Altyapısı Tamamen Yenilendi

MASKİ, Genel Müdürlüğünün çalışmalar kapsamında Başarık ve Hasan varol Mahallesinde yapılan Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmaları tamamlandı.

06 Nisan 2017 Perşembe 15:28
Başarık Hasanvarol Mahallelerinin İçmesuyu Altyapısı Tamamen Yenilendi
banner83
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, merkez mahallerde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Başarık ve Hasan varol Mahallesi’nde yapılan Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmaları tamamlandı.

Dr. Özdemir: : 8 Bin 620 Metre içmesuyu hat çalışması yapıldı
Yapılan çalışmaları değerlendiren Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, Başarık ve Hasan varol Mahallesi’nde maliyeti 2 milyon TL olan 8 bin 620 metrelik içmesuyu Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarının tamamlandığını belirterek, yapılan çalışmalarda uzun ömürlü duktil boruların kullanıldığını söyledi. Dr. Özdemir, “Malatya genelinde Ölçülebilir Alt Bölge (DMA) çalışmalarımız devam ediyor. Başarık – Hasan varol (DMA) hattı çalışmalarımız tamamlandı. Her iki mahallemizde maliyeti 2 milyon TL olan 8 bin 620 metrelik hat çalışmasının yanı sıra 1 adet debimetre odası ve 770 adet abone bağlantı çalışması gerçekleştirdik. Böylelikle vatandaşlarımız yeni nesil borularımızla tamamen güvenilir bir şekilde suya kavuşmuş olacaklar. İl sınırlarımız içinde bulunan tüm bölgelerimizin sağlam bir alt yapıya kavuşması için çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Malatya’mız ölçülebilir bir içmesuyu alt yapısına kavuşmuş olacak” dedi.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv