Bakan Tüfenkçi: ihanet edenlere Malatya gereken cevabı verdi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki AK Parti hükümetlerinin Türkiye'yi her alanda en az 3 kat büyüttüğünü belirtti.

06 Ağustos 2017 Pazar 20:49
Bakan Tüfenkçi: ihanet edenlere Malatya gereken cevabı verdi
banner83
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Malatya Stadyumu ve yapımı tamamlanan diğer tesislerin toplu açılış törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kentte ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını vurgulayan Bakan Tüfenkci, Malatya'nın kendi kaderini AK Parti'nin kaderiyle eşitleyen bir şehir olduğunu belirtti.

Bakan Tüfenkci, Malatya'nın, 2002'de şer güçlerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Meclise girmesini engellemeye çalıştıkları sırada, 2008'de AK Parti'yi kapatmaya çalıştıklarında, 2013'te Gezi Parkı bahanesiyle sokakların altını üstüne getirdiklerinde ve 2016'da hainlerin darbe girişimi sırasında AK Parti'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Sayın Cumhurbaşkanım Malatyalılar 2002'de de yanınızdaydı, Allah'ın izniyle 2019'da yanınızda olacak inşallah. Kendi ülkesine, kendi milletine ihanet edenlere karşı da Malatyalı yumruğunu sert tuttu. Malatya 15 Temmuz'da direnciyle, mücadelesiyle darbenin seyrini değiştiren şehirlerden birisi oldu. Allah'a hamdolsun 16 Nisan referandumunda da bu alçaklara Malatya sandıkta gereken cevabı verdi mi arkadaşlar? Artık bu ülkede, millete rağmen bir şey olmasın, vesayet odakları bir daha söz sahibi olmasın diye cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine 'evet' dedi. Malatyalı hemşehrilerime huzurlarınızda bu duruşları nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyorum."

TÜRKİYE’Yİ HER ALANDA EN AZ 3 KAT BÜYÜTTÜK

Cumhurbaşkanı önderliğinde AK Parti hükümetlerinin Türkiye'yi her alanda en az 3 kat büyüttüğünü ifade eden Bakan Tüfenkci, konuşmasına şöyle devam etti:
“Bir yandan demokrasiyi geliştirirken bir yandan da ekonomiyi büyüttük. Bir yandan terör örgütleriyle mücadele ederken bir yandan da milli birlik ve beraberliği sağladık. Hayata geçirdiğimiz en güçlü yapısal reformlardan olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi uyum yasalarını sizin önderliğinizde çıkarırken, bir yandan da ekonomik atılım ve reformları gerçekleştirerek yürüyüşümüze, 2023 hedeflerine doğru, kararlılıkla ve azimle güçlenerek devam edeceğiz. Daha çok çalışacağız, daha çok koşacağız, birlik olacağız, beraber olacağız hep birlikte Malatya olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız."

Konuşmalar sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Tüfenkci ve beraberindekiler Malatya Stadyumu ve yapımı tamamlanan diğer tesislerin açılış kurdelesini kesti.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv