Atıksuya Dünya Standartlarında Arıtma

MASKİ Genel Müdürlüğü kullanım sonucunda oluşan atık suların doğaya zarar vermesini önlemek için Malatya genelinde 2018 yılında 36,9 milyon metreküp atık su arıtıldı.

25 Ocak 2019 Cuma 12:22
Atıksuya Dünya Standartlarında Arıtma
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü kullanım sonucunda oluşan atık suların doğaya zarar vermesini önlemek için Malatya genelinde 2018 yılında 36,9 milyon metreküp atık su arıtıldı.

“Atıksuya Dünya Standartlarında Arıtma”

Malatya’nın içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapısını güçlendirmek için çalışmalar yapan MASKİ Genel Müdürlüğü, Malatya genelinde bulunan 7 adet biyolojik arıtma tesisi ve 15 adet doğal arıtma tesisinde atık su arıtımı yapıyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan MASKİ Genel MüdürüErtan Mumcu: “Suyun canlıların yaşamı için öneminin farkındayız. Vatandaşlarımıza kaliteli ve sağlıklı içme suyu ulaştırmak için yoğun altyapı çalışmaları yapıyoruz. Modern ve en ileri teknolojiye sahip atık su arıtma tesisleri ile de şehrimizin doğal güzelliklerini koruyoruz. Kullanım sonucu oluşan atık suların doğaya verdiği zararın önüne geçebilmek için atık su arıtma tesislerimizde çalışmalar yapıyoruz. Malatya genelinde 7 adet biyolojik arıtma tesisi ve 15 adet doğal arıtma tesisimiz var. 2018 yılında Malatya merkez İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisimizde toplamda 36 milyon 704 bin metreküp atık su arıtıldı. Darende İleri Biyolojik, Güzelyurt Biyolojik, Durucasu, Fatih, Özal ve Bağtepe Paket Atıksu Arıtma Tesislerimizde ise toplam 202 bin metreküp atık su arıtıldı. Tesislerimizde 2018 yılında yaklaşık 36,9 milyon metreküp atık su arıtılarak tekrar doğaya kazandırıldı.” dedi.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv