6. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarı Devam Ediyor…

6. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarına katılan katılımcı firmaların görüşlerine başvurduk. Fuar’dan beklentileri ve fuarın Malatya’ya ve Malatyalılara kazandırdıkları noktasında görüşlerini aldık.

06 Ekim 2018 Cumartesi 15:01
6. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarı Devam Ediyor…
6. Malatya Yapı ve Dekorasyon Fuarına katılan katılımcı firmaların görüşlerine başvurduk. Fuar’dan beklentileri ve fuarın Malatya’ya ve Malatyalılara kazandırdıkları noktasında görüşlerini aldık.
Genel bir memnuniyetin söz konusu olduğu fuar organizasyonundan beklentilerinde dile getirildiği söyleşimizi istifadelerinize sunuyoruz:
Fuara katılan;
Manas Grubu Yetkilisi Harun Üşek: “23 yıldır konut sektöründeyiz. İl içi ve il dışı birçok projemiz var. Fuarlar gerek tedarikçilerle iş sahiplerinin gerekse vatandaşla satıcıların buluşmasını sağlayan mekanlardır. Fuarların geliştirilerek devam ettirilmesi gerektiğine inanıyoruz. Malatya olarak yeni bir oluşum içindeyiz. Beklentilerimiz var. Çünkü biz bu ülkeye inanıyoruz, bu millete güveniyoruz. İçinde bulunduğumuz piyasanın ve durumun farkında olarak her Türkiye vatandaşı gibi taşın altına elimizi koymayı bir borç biliyoruz. Bu anlamda ne kadar çok geliştirebiliriz ne kadar çok proje yapabiliriz ne kadar çok istihdam oluşturabiliriz diye çabalarımız devam ediyor. Bu fuardan da memnunuz. Tedarikçilerimiz fuardan üst düzeyde faydalanıyor. Vatandaşlar fuarda yeni fikirler ve yeni ürünlerle tanışıyor. Her türlü yapıyı, malzemeyi ve hizmeti tedarik edebiliyor. Kendi ürünlerini imal eden firmalar gerek yerel yönetimler ve gerekse diğer firmalar tarafından desteklenmeli.”
Aquasan Moduler Su Deposu, Hidrofor, Pompa Sistemleri İmalat ve Montaj Hizmetleri Yetkilisi Talip Baydemir: “Biz modüler su deposu ve hidrofor imalatı yapıyoruz. Fuara katılma amacımız, inşaat sektöründeki ve kendi sektörümüzdeki diğer firmalara kendimizi tanıtmak. Bazı inşaat firmaları bizim Malatya’da imalat yaptığımızı bilmiyor. İhtiyaçlarını il dışından başka firmalardan tedarik ediyorlarmış. Bu firmalarla fuar sayesinde tanıştık. Bundan sonra ihtiyaç duydukları malzemeleri bizden temin edeceklerini söylediler. Bu noktada bizim açımızdan verimli bir fuar ortamı söz konusu.”
Dündar Asansör Yetkilisi Enes Dündar: “Bu fuar, firmaların tanıtımı ve reklamları için çok önemli bir ortam sunuyor. Bunun için de fuarı tanıtım ve reklamının iyi yapılması gerekmektedir. Belediyemizden talebimiz, bu fuarların daha profesyonel hale getirilmesidir. Çevre illere yönelik tanıtımların yapılması, sektördeki firmaların müşteri yelpazesinin genişlemesini olumlu yönde etkileyecektir.”
Arısal Firma Yetkilisi Aydın Arısal: “20 yıldır tekstil sektöründe çalışıyoruz. Ama iki yıldır iş güvenlik ekipmanları ve iş elbiseleri imalatı yapıyoruz. Devletin ve kurumların ihtiyaç duyduğu malzemelerin kaliteli ve ucuza temini için bir arayış ile bu sektöre yöneldik. Fuarın, Malatya ve bölge için çok faydalı olduğu kanaatindeyiz. Bizi tanımayan birçok insanın ve firmanın olduğunu görüyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ne ve Kültür A.Ş.’ye teşekkür ediyoruz.”
Rosert Ticaret ve Danışmanlık Şirketinin yetkilisi Mahmut Işık: “Fuarlar halka yeni tasarımları, yeni teknolojileri görme imkânı sunar. Malatya, doğuya açılan çok önemli bir kapıdır. Bu fuar, bütün inşaat firmalarının kendini tanıttığı, iş adamlarının birbiriyle kaynaştığı, bölgenin en büyük fuarlarından biridir. Biz de imalat sektöründe katma değeri yüksek ürünlerde devletin firmalara sağladığı destekler hususunda firmaları bilgilendirmek için bu fuara katıldık.”
Nur-Ka Otomatik Kapı Sistemleri Firması Yetkilisi Kenan Şahin: “Yapı ve Dekorasyon fuarının Malatya ekonomisine önemli katkısının olduğunu düşünüyorum. Biz, günübirlik satıştan ziyade, firma imajını korumak ve marka bilinirliğini artırmak için fuara katılıyoruz. Fuarlar düzenlenirken ticari mantıkla olaya bakılarak gerçekleştirilmelidir. Hacı Başkan’ın bu işi önemsemesi sebebiyle bu seneki fuarda çıtanın biraz daha yükseltilmiş olduğunu görüyoruz. En büyük temennimiz, fuarların çadır ortamından kurtarılarak, daha prestijli mekanlarda yapılmasıdır.”
Kardeşler Cam Balkon Yetkilisi Onur Amasyalı: “Çeşitlilik olarak daha fazla firmanın katılımını istiyoruz.”
Öz Güçlü Grup Yetkilisi Oğuzhan Burak Tan: “Mobilya sektöründe faaliyet gösteriyoruz. Bu fuarda ürünlerimizi sergileme fırsatı bulduk. Hacı Başkan’a teşekkür ediyoruz. Fuarın Malatya’ya ve ekonomisine canlılık kattığına inanıyoruz. Bu tarz fuarların yıl içinde daha fazla yapılması gerekir. Ayrıca fuarların tanıtım ve reklamında sosyal medyanın daha etkin kullanılmasının, katılımı daha da artıracağını düşünüyoruz.”
Sevgi Konakları Firması Yetkilisi Birol Bey: “Kurumumuz daha önce gerçekleştirdiği üç proje ile bu sektörde boy göstermeye başlamış, son olarak Sevgi Malatya konakları projesiyle Malatya’nın en iddialı projelerinden birine imzasını atmıştır. Sırasıyla Hisar Konutları, Safir Konutları, Saray Konutları tamamlanmış üç projedir. Sevgi Konakları’yla, küreselleşen dünyada, insanların birbirlerinden kopması engellenerek, birbirlerine kenetlenmesi, komşuluk ilişkilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir. Hacı Başkan’ın dediği gibi “Memleket Emektir.” Bu minvalde bu nadide proje ile Malatya’nın ruhsal bütünlüğüne zarar vermeden, sektörde örnek olacak bir çalışmaya imza attığımıza inanıyoruz. Bu eşsiz projenin tanıtımı, 6. Yapı ve Dekorasyon Fuarı’na denk geldiği için mutluyuz.”

 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv