56 Kursiyer Gemi Sevk ve İdare Belgesi Aldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi, iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapılması için eğitim ve düzenleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

18 Temmuz 2017 Salı 12:02
56 Kursiyer Gemi Sevk ve İdare Belgesi Aldı
banner83
• Gemi Sevk ve İdare Sınavı'nda başarılı olan kursiyerler Karakaya Baraj Gölünde tekne kullanabilecekler
Büyükşehir statüsü ile birlikte iç sulardan da sorumlu olan Malatya Büyükşehir Belediyesi, iç sularda güvenli bir taşımacılık ve balıkçılık yapılması için eğitim ve düzenleme çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde İç Sular Taşıma ve Kontrol Şube Müdürlüğünü kurarak, bu alandaki çalışmalarını resmileştiren Büyükşehir Belediyesi, 35 metre ve 50 grostona kadar olan gemileri kullanabilmek için gerekli olan Gemi Sevk ve İdare Belgesinin alımı için bir sınav daha gerçekleştirdi.
Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre, Gemi Sevk ve İdare Belgesi alımı için düzenlenen sınava katılmak isteyenlere, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlı Mersin Liman Başkanlığı tarafından görevlendirilen personeller tarafından önce eğitim verildi, ardından da Gemi Sevk ve İdare Sınavı gerçekleştirildi.
Şubat ayı içerisinde duyurusu yapılan ve 68 kişinin başvurduğu Gemi Sevk ve İdare Sınavına 56 kursiyer katıldı. Kursiyerler aldıkları Gemi Sevk ve İdare Belgesi ile Karakaya Baraj Gölü üstünde faaliyet gösteren gezinti, balık avlama, özel amaçla kullanılan tekneleri kullanabilecekler.
Öte yandan, talepler doğrultusunda ilerleyen zamanlarda Gemi Sevk ve İdare Belgesi için tekrar sınav açılabileceği belirtildi.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv