4 Yılda 3.489 Vana Aktif Hale Getirildi

MASKİ, . İçmesuyu hat vanalarının bakım, onarım, yenileme, vana iptali ve yükseltme çalışmaları yapıyor. Çalışmalar kapsamında 4 yıl içinde 3.489 vana aktif hale getirildi.

01 Şubat 2018 Perşembe 13:02
4 Yılda 3.489 Vana Aktif Hale Getirildi
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü altyapıda oluşan arızalara hızlı bir şekilde müdahale ediyor. İçmesuyu hat vanalarının bakım, onarım, yenileme, vana iptali ve yükseltme çalışmaları yapıyor. Çalışmalar kapsamında 4 yıl içinde 3.489 vana aktif hale getirildi.

“Arızadan Kaynaklı Su Kesintileri Sokak Bazlı Oluyor”
Malatya’nın altyapı ağını güçlendirmek için çalışmalarına devam eden MASKİ Genel Müdürlüğü içmesuyu hat vanalarında bakım, onarım ve yükseltme çalışmaları yapıyor. Oluşan içmesuyu arızalarını hızlı bir şekilde çözüme kavuşturduklarını belirten Genel Müdürü Doç. Dr. Özgür Özdemir: “Kurulduğumuz günden itibaren Malatya genelinde kapsamlı çalışmalar yapıyoruz. Şehrimizin içmesuyu hat vanalarının tamamını tespit ederek kayıt altına alıyoruz. Kayıt altına aldığımız bu vanalarda, bakım, onarım, yenileme, vana iptali ve yükseltme çalışmaları yapıyoruz. Bu kapsamda son 4 yılda;2.036 adet hat vanası yükseltmeçalışmaları yaptık. Arızalanan 722 adet vananın onarımını gerçekleştirdik. Çalışmalarımız esnasında ihtiyaç olan yerlere586 adet yeni vana montajı yaptık.Eskiyen 145 adet hat vanalarını yeni vanalarla değiştirdik.” dedi.

“Arıza ve Bağlantı Çalışmaları Dışında Su Kesintileri Yaşanmıyor”
Çalışmaların öncesi ve sonrasıyla ilgili bilgi veren Genel Müdür Doç. Dr. Özgür Özdemir: “Hat vanası yükseltme çalışmalarımızdan önce bir sokakta arıza olduğunda, hat vanaları asfaltın altında olduğu için suyu depodan kesiyorduk. Depodan suyun kesilmesiyle diğer mahallelerin de suyu kesiliyor ve vatandaşlarımız mağdur oluyordu. Yapılan çalışmalarla birlikte, bir sokakta oluşan arızadan dolayı sadece o sokağın suyu arıza giderilinceye kadar kesiliyor. Bir sokakta oluşan arızadan diğer mahalleler etkilenmiyor. Şehir genelinde hat vanalarının yükseltilmesi ve aktif hale getirilmesi için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla sağlam bir altyapı ağı oluşturduk. İnşa ettiğimiz sağlam altyapı çalışmaları sonucunda arıza ve bağlantı çalışmaları dışında su kesintileri yaşanmıyor. Şehrimiz ve insanımızın yaşam kalitesini daha da yükseltmek için çalışıyoruz.” dedi.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv