2018 Yılında 1437 İçmesuyu Deposunun Bakım, Onarım Ve Temizliği Yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, su depolarının bakım, onarım ve temizliğini yapıyor.

29 Ocak 2019 Salı 11:44
2018 Yılında 1437 İçmesuyu Deposunun Bakım, Onarım Ve Temizliği Yapıldı
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, su depolarının bakım, onarım ve temizliğini yapıyor. Bu kapsamda 2018 yılındatoplam 1437 deponun bakım, onarım ve temizliği yapıldı.

“2018 yılında 171 deponun bakım ve onarımını, 1266 deponun ise temizliğini yaptık”

MASKİ, Malatya’nın büyükşehir oluş süreciyle birlikte, şehrin her noktasına altyapı hizmeti götürmek için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.
MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu depo bakım, onarım ve temizliğiyle ilgili yaptığı açıklamada, su depolarının bakımlarının sağlıklı su tüketimi noktasında büyük önem taşıdığını belirterek, "MASKİ olarak su depolarının temizliğine büyük önem vermekteyiz. Bu anlamda eski depolarımızın otomatik klorlama sistemiyle temizliğini yaparak,izolasyonu ve bakım onarım işlemlerini gerçekleştirdik. Manevra odasındaki vanaları değiştirip, sıva boya işlemlerini yaptık. 3 bileşenli yalıtım malzemesiyle sızdırmazlık işlemlerini tamamladık. Depolarımızın etrafını tel örgülerle çevreleyerek gerekli güvenlik önlemleri aldık. Depolarımızın bakteriyolojik arındırıcı malzemeler ile temizliğini yaptık. Bu kapsamda 2018yılında 171 deponun bakım ve onarımını, 1266 deponun ise temizliğini yaptık. Toplam1437içmesuyu deposunun bakım, onarım ve temizliğini gerçekleştirmiş olduk.MASKİ olarak hedefimiz daha sağlıklı ve daha güçlü bir altyapı ağı oluşturmak” dedi.

 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv