10 Bin 500 Metrelik Terfi Hattı Çalışması Tamamlandı

MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarıyla birlikteHava Lojmanları içerisinde devam eden içmesuyu kaynaklarının sisteme entegresi çalışmalarını yerinde inceledi.

26 Temmuz 2018 Perşembe 15:57
10 Bin 500 Metrelik Terfi Hattı Çalışması Tamamlandı
Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün Malatya’ya alternatif içmesuyu kaynakları bulma ve bu kaynakları sisteme entegre etme çalışmaları sürüyor. MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanlarıyla birlikteHava Lojmanları içerisinde devam eden içmesuyu kaynaklarının sisteme entegresi çalışmalarını yerinde inceledi.Çalışmalar kapsamında 10 bin 500 metrelik terfi hattı çalışmasının tamamlandığını, Enerji Nakil Hatlarını ve depoları devreye alma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

“Malatya Merkezi İçin Çok Hayati Bir Projemiz”

Hava Lojmanları içerisinde devam eden çalışmanın Malatya merkezi için hayati bir proje olduğunu belirten MASKİGenel Müdürü Ertan Mumcu, “İçmesuyu daire başkanımız ve genel müdür yardımcımızla birlikte hakikaten Malatya merkezi için çok hayati bir projemiz varve onu yerinde incelemeye geldik. Yaklaşık 30’a yakın önemli jeofizik çalışmaları sonucu belirlenen kaynakların birbiriyle entegrasyonu, terfiler arası bağlantısı ve terfi binalarımızı yerinde inceledik. Özellikle bölgemizde yaşanan kuraklıklar neticesinde yeraltı sularında önemli ölçüde kayıplar görüyoruz. Yer yer yeraltı sularının çok daha derinlere giderek seviye düşürdüğüne şahit oluyoruz. Çok şükür Battalgazi ve Yeşilyurt sınırları içerisinde yaşayan merkez şehir nüfusumuz için olağanüstü bir durum söz konusu değil. Şuan Kaptaj’daki su kaynaklarımız fazlasıyla yeterli. Sadece suyun tüketiminde ve tasarruflu kullanılmasında belki bir çağrıda bulunulabiliriz ama diğer taraftan da olası ihtimale karşı da MASKİ Genel Müdürlüğü olarak şehrin acil su ihtiyacını karşılayacak 30’a yakın kaynak tespit edildi ve şuan bu kaynakların sisteme entegresi anlamındaki hat çalışmalarımız devam ediyor. Bu Malatya il merkezindeki nüfusumuza su tedariki açısından çok önemli bir çalışma. Özellikle İçmesuyu Daire Başkanlığımız, Yatırım Daire Başkanlığımız ve Tesisler Daire Başkanlığımızın üçlü bir çalışmasıyla belirlenen su kaynaklarının entegresi sağlanıyor. Özellikle bu anlamda çalışmalarımıza kolaylık sağlayan Kara Havacılık Üs Komutanlığındaki yetkililere, komutanlara teşekkür ediyorum. Bu kaynaklar Malatya’nın acil su ihtiyacı için önemli kaynaklar. Buranın daha sonra Kuyuönü’nden gelecek hatta bağlanacak şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Bu açıdan hayırlı ve uğurlu olur inşallah. Çalışmaların hızla ilerlemesinden dolayı biz de çok mutlu olduk. Burada önemli su kaynaklarımız tespit edildi. Bunların hiçbirini şuan kullanmıyoruz, gerek yok zaten. Uzun yıllar da inşallah gerek duymayız. Ama çok önemli su kaynakları var ve inşallah acil su ihtiyaçlarına karşılık yedek bir rezerv olarak Malatya’mıza hayırlı uğurlu olsun diyorum” diye konuştu.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv