Kuluncaklılar İftarda Bir Araya Geldi

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Ak Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı'nın katılım gösterdiği iftar programına yoğun bir katılım oldu

19 Haziran 2017 Pazartesi 17:47
Kuluncaklılar İftarda Bir Araya Geldi
banner83
 İlçemiz Cumhuriyet meydanında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR ’ın katılımıyla düzenlenen iftar programı Kuran’ı Kerim ve duaların okunmasıyla başladı. Ardından ilçe merkezi ve mahallelerden gelen binlerce vatandaşa iftar yemeği verildi.

Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet BOYRAZ, “En güzel ayda en güzel günlerde bir arada olmanın verdiği mutluluğu hiçbir yerde bulamayız. Ramazan ayının feyzinden ve bereketinden yeteri kadar faydalandığımıza inanıyorum. Ramazan aylarında oluşan gönül birliğinin her zaman sürmesi gerekiyor. Bu tablo bütün insanları mutlu ediyor. Bugünde bizi burada bir araya getiren Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet ÇAKIR’ a teşekkür ediyorum” dedi.

Kuluncak’ın her geçen gün güzelleştiğini belirten AK Parti İl Başkanı Hakan KAHTALI, “Büyükşehir Belediyemiz ile Kuluncak Belediyemizin uyumu ortaya güzel işler çıkarıyor. Bugünde bu güzel sofranın etrafında bizi toplayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet ÇAKIR’ a huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Ramazan ayının çok özel ve güzel bir ay olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet ÇAKIR, Ramazan ayının mağfiret ve günahlardan kurtulma ayı olduğunu söyledi.

Sofraların karabalık olmasının farklı anlamlar taşıdığını belirten Başkan ÇAKIR, “Hiç tanımadığınız insanlarla bir araya gelip, aynı sofrayı paylaşmak, davetlere icabet etmek Ramazanın ruhunu yansıtıyor. Biz bu ruhu bugün Kuluncak’ta yaşıyoruz. İnsanları unutmamak gerekiyor. Ramazanı iklimine uygun yaşıyoruz. Fakat bizim gibi yaşamayan birçok Müslüman ülkesi var. Dualarımız Müslüman coğrafyasında kan ve gözyaşının olmadığı iftarı görebilmek. Bu anlamda gözü kulağı ülkemizde olan milyonlarca Müslüman kardeşlerimiz var. Onlara yardım eli uzatmak zorundayız. Büyükşehir Belediyesi olarak bütün ilçelerimize önemli yatırım ve hizmetlerde bulunuyoruz. Artarak ta devam edecek. Gelecekte Malatya çok güzel olacak” dedi.
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv