Kuluncak İlçemize 11 Yataklı Entegre Hastane Yapılacak

Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, Ankara’dan bir dolu proje müjdesiyle geldi. Boyraz, ilçeye 11 Yataklı Entegre Devlet Hastanesi yapılacağını müjdeledi.

08 Mart 2017 Çarşamba 16:01
Kuluncak İlçemize 11 Yataklı Entegre Hastane Yapılacak
banner83
Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, Ankara’dan bir dolu proje müjdesiyle geldi. Boyraz, ilçeye 11 Yataklı Entegre Devlet Hastanesi yapılacağını müjdeledi.
Başkan Boyraz, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Etüt, Proje ve Emlak Yönetim Daire Başkanı İlkay Kuşçu’yu ziyaret ederek; İlçemize yapılması planlanan Entegre Devlet Hastanesi çalışmalarının ihale işlemlerine başlandığını ve projenin ihale sonrasında ki aşamaları hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.
Yapılacak olan Entegre Hastanenin ilçenin en temel sağlık ihtiyacını karşılayacağını sözlerine ekleyen başkan Boyraz, İçerisinde Bodrum kat, Zemin Kat, 1. Kat ve Tesisat kat bulundurulacak olan hastanenin Bodrum Katında, 112 acil, Ambulansın kullandığı Kapalı otopark, Morg, Mutfak, Yemekhane, Çamaşırhane ve Teknik birimler bulunacağını aktardı.
Boyraz, Ayrıca Zemin Katta, Hastaneye hizmet veren Acil Servis,6 Hekimli Aile sağlığı merkezi, Bekleme kayıt birimleri bulunacak ve 1.Katta, Toplum sağlığı Merkezi hizmet birimleri, Başhekimlik ve Hastane idari birimleri, 2 tek kişilik ve 4 adet 2 kişilik hasta yatak odası ve SDL, Diş Polikliniği hizmeti verilmesi planlanan hastanenin birde Tesisat Katı, Asansör makine dairesi bulunacağını sözlerine ilave etti.
Ankara’dan döndükten sonra ilçede bulunan esnafları da ziyaret eden Başkan Boyraz, esnaflarımıza hayırlı işler ve bol kazançlar diledi. Başkan Boyraz, Kuluncaklı hemşerileri ile birlikte Kuluncak Aşık Kusuri Parkında bir süre sohbet ederek onlara diğer bazı projeler hakkında bilgiler verdi.
Başkan Boyraz, ayrıc a kadınlarımız için de bir mesaj yayınlayarak onların 8 Mart Dünya Kadınları gününü kutladı. Başkan Boyraz, mesajında;
“Doğumdan ölüme hayatın her anında varlıklarıyla onurlandığımız ihtiyaç olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten yetiştiren yüreklerinde sevgi ve şefkati karşılıksız veren, ailenin ve toplumun temel taşı olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım...” ifadelerini kullandı.
 

banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv