İlisuluk Köyüne 5 Adet Otobüs Durağı Gönderildi

Büyükşehir Belediyesi tarafından uygun yerlere konulmak üzere gönderilen otobüs duraklarının montajına hemen başlanacağı öğrenildi.

15 Eylül 2017 Cuma 10:52
İlisuluk Köyüne 5 Adet Otobüs Durağı Gönderildi
banner83
Büyükşehir Belediyesi tarafından uygun yerlere konulmak üzere gönderilen otobüs duraklarının montajına hemen başlanacağı öğrenildi.
Vatandaşların, yağmurlu ve güneşli havalarda araç beklerken mağdur olmamaları için MOTAŞ ve Ulaşım Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı Planlama Koordinasyon Şube Müdürlüğü ile Toplu Ulaşım Hizmetleri Şube Müdürlüğünün koordinesinde durak yerleri belirlen beş güzergah için belirlenen yeni durakların bugün İlisuluk köyüne ulaştığı haber verildi.
Kısa süre içerisinde montojlama işlemi yapılacak duraklardan ihtiyacı olan diğer köylerimize ve mahallelere de en kısa süre içerisinde durakların yapılacağı belirtildi.
Büyükşehir Belediyesi bahar aylarına girdiğimiz şu aylarda bir yandan ilçe ve kırsal mahallelerimizin yol ve alt yapı hizmetini yaparken diğer yandan da programa alınan yolların genişletilmesi ve asfaltlanma çalışmalarına hız verdi.
Kış aylarına girmeden yolların bakım ve onarımına da hız veren Büyükşehir Belediyesi diğer yandan da yol işaretleme ve tabela çalışmalarını sürdürüyor.
İlisuluk köyümüz meraları için düşünülen küçük ve büyük baş hayvan sahiplerinin Malatya Büyükşehir Belediyemizden talebi olan sıvatların da önümüzdeki günlerde köye ulaştırılacağı kaydedildi.
Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığına bağlı Tarımsal Projeler Şube Müdürlüğü tarafından Malatya genelini kapsayan tarım ve hayvancılık eğitiminin yanı sıra köylülerimize IPARD eğitimleri çerçevesinde eğitim ve desteklenme bilgileri toplantıları da aralıksız devam ediyor.
Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Hilmi Öksüztepe başkanlığında Ziraat Mühendisleri İlkerBıçakçı ve Necmettin Tuncal tarafından, çiftçilere yönelik düzenlenen toplantılarda Malatya genelini kapsayan tarım ve hayvancılık eğitimi, yayım ve sorunların tespiti, çözüm yollarını belirleme, hibe veren kurum ve kuruluşlara proje hazırlama, tarımsal kalkınma kooperatif kurulumu ve kırsal kalkınma faaliyetleri konusunda çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantıları düzenleniyor.
Haber: Kemal Turgut
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv