İtalyan piyanist taş ocağında konser verdi

İtalyan Piyanist Aldo Ragone, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gümüşlük beldesinde düzenlenen Let’s Bodrum 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Koyunbaba Antik Taş Ocağı'nda konser verdi.2 bin 500 yıllık tarihi...

02 Ağustos 2013 Cuma 15:59
İtalyan piyanist taş ocağında konser verdi
İtalyan Piyanist Aldo Ragone, Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Gümüşlük beldesinde düzenlenen Let’s Bodrum 10. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında Koyunbaba Antik Taş Ocağı'nda konser verdi.

2 bin 500 yıllık tarihi mekanda gerçekleşen piyano resitalini çok sayıda klasik müziksever izledi. 2 saat süren konserde Ragone, J.S. Bach, Simone Molinaro, Richard Wagner, Alexander Scriabin ve Fazıl Say gibi bestecilerin eserlerinden oluşan repertuvarla izleyicilerin karşısına çıktı.

Türkiye’de dördüncü, Gümüşlük’te ilk konserini veren Ragone, İstanbul’da Pera Festivali çerçevesinde Cadde Bostan Kültür Merkezi'nde sahneye çıktığını belirtti. Ragone, “Türk seyircisi çok sıcak, onlara bayılıyorum. Bunları kalbimden söylüyorum. Burada olmaktan ve festivalinizin bir parçası olmaktan şeref duyuyorum, çok memnunum.” dedi.
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv