EDEBİYAT-ŞAİR

Gülden TAŞ-YAZAR-ŞAİR Gülden Taş’ın “Yüreğim Dili” adlı şiir kitabı piyasaya çıktı. Genya Yayınları tarafından teknik hazırlığı yapılan kitap Desen Ofset tarafından baskısı yapıldı. Gülden Taş’ın Şiirleri Çaykara Gazetesi, Aydın Efes Dergisi, İstanbul Karadeniz Gazetesi, Aydın Bakış Gazetesi, Aydın Güzelhisar Gazetesi, Kuşadası Gözlem Gazetesi, Artvin 08haber de yayınlanıyor. Şair Gülden Taş 2012 yılında İstanbul Ozanlar ve Yazarlar Derneğinin düzenlediği şiir yarışmasında “Hatırım İçin” şiiri takdirnameye layık görüldü.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
EDEBİYAT-ŞAİR
banner83
Gülden TAŞ-YAZAR-ŞAİR


Gülden Taş’ın “Yüreğim Dili” adlı şiir kitabı piyasaya çıktı. Genya Yayınları tarafından teknik hazırlığı yapılan kitap Desen Ofset tarafından baskısı yapıldı. Gülden Taş’ın Şiirleri Çaykara Gazetesi, Aydın Efes Dergisi, İstanbul Karadeniz Gazetesi, Aydın Bakış Gazetesi, Aydın Güzelhisar Gazetesi, Kuşadası Gözlem Gazetesi, Artvin 08haber de yayınlanıyor. Şair Gülden Taş 2012 yılında İstanbul Ozanlar ve Yazarlar Derneğinin düzenlediği şiir yarışmasında “Hatırım İçin” şiiri takdirnameye layık görüldü.


Artvin de yaşıyorum iki oğlumla hayat mücadelesi veren kamuda sözleşmeli çalışan biriyim şiire çok küçük yaşlarda başladım ama kitap çıkarmak bu seneye nasıpmiş, şiire aşık biriyim şiir dışında öykü e ara ara denemelerde yazıyorum..

GECENİN SIRRINI PAYLAŞTIM

Bu gece sıradan bir gece gibi yine yalnızım, kendimden geçmiş bir halde, sessizliği dinlerken düşüncelere daldım, nice baharlar geçmiş ömrümden, nice (yazlar) havinler! İnsan yalnız kaldığında bunu daha iyi anlıyor, Yaş kemale erdi artık, hayata bile farklı gözlerle bakıyorum, yıllardır yaşadığım her şeyimi, beni anlayan kadim dostum kalemimle paylaştım yaşadığım ne varsa, bundan sonrada paylaşmaya devam edeceğim….

Balkona çıktım elimde bir kupa çay, puslu dağlara takıldı gözlerim, gece ay şavkı vurmuş tepelere bir başka gizemli güzellikteydi, cırcır böceklerinin şarkısına, ışık böceklerinin dansı ahenk katıyordu geceye, kalemim de kâğıtla dans etmeye başladı onları görüp, ay el çırparken geceye, gökyüzünden izliyor bu inanılmaz tabloyu, yıldızlar göz kırpıyor sevgililere yarışır halde birbirleriyle, rüzgâr o kadar hafif esiyor ki büyüyü bozmamak için kavak yaprakları esintiyle melodiler mırıldanmasa hani, anlayamayacağım rüzgârın esmesini, efkâr duman olmuş içiyor geceyi, bir sigara tüttürmüş yanık sesiyle bataklıktaki kurbağa, bense bir başka düşlüyorum geleceği bu gece, gözlerim nemli, bir yudum daha alıyorum çayımdan, kendimi geceye öyle kaptırmışım ki çayın tadı bile, tatmadığım bir güzellikte geliyor damağıma.

İki şeker daha kattım geceye, demini aldı harmanlandı bendeki ben, karanlık kâbustu gecelerime oysa, bu gece ilkleri yaşıyorum, karanlıktan ilk defa korkmuyorum kollarım dostane sarıyor geceyi, arkadaşça yarenlik ediyoruz, beraberce başka bir âlemde, evrenler ötesinde kâinatın bilinmeyen bir yerindeyim sanki, atmosferin başka bir evresine geçmiş halde, kalemim kusuyor ne varsa kâğıda, kâğıt razı olmuşçasına kaderine kalemden döküleni kabul ediyor, bir zamanlar silerdi beğenmediklerini oysa.

lk defa hırsızlık yaptım, gece ye uyup, vuslat bahçesinin, bal peteğinden süzülen baldan bir parmak bal çaldık beraberce, tadı hiç tatmadığım bir güzellikte, tarifsiz! Vuslat bahçesinden tadılan o bir parmaklık tat bin ömre bedel şuan için bende, ikinci bir şans olmamasından belki!...

Yalnızım sanıyordum oysa ne çok arkadaşım varmış bu gece, bana eşlik eden. Yaşam bir nefeslik olsa da onu nasıl solumanın önemli olduğunu anladım geçte olsa. Havin (yaz) gecesinden tan yeri ağarması, şafak sökmesiyle uyandım daldığım düşlerden, gecenin gizemini bozan ışık, birazdan güneşle dünyaya doğmaya gebe, ve gidiyor bendeki en gizemli düşlerim, bir başka gecede bir başka şairin kaleminden dökülmek üzere, güle güle…..

SEVGİLİYE MEKTUP

Sana kırık bir kalemle yazıyorum,
Gönlüm kırık dökük yokluğunda,
Kalem kırık olsa ne yazar.
Sana bir söz vermiştim ya sevgili,
Tutamadım sözümü.
Hani hep gülecektim ya,
Sen gittiğinden beri gözlerim hep nemli,
Kirpiklerim hep ıslak.
Bana şuan kızıyorsun biliyorum,
Senin bu halını sevmiyorum dediğini duyar gibiyim.
Elimde değil sevgili.
Beni sensiz bıraktığından beri,
Artık gece gündüz fark etmiyor benim için,
Bir hayal aleminde yaşar gibiyim.
Şu işim olmasa hani,
Çocuklar olmasa anlamayacağım,
Ne zamanın kaç olduğunu,
Ne gecenin, gündüzün ne vakit olduğunu,
Gittiğinden beri, hep karanlıklardayım sevgili,
Hayatın bir köşesine çekilmiş,
Ölümle yaşam arasında bir yerdeyim,
Yaşıyor muyum,
Buna yaşamak denirse, evet yaşıyorum.
Meğer seni ne çok sevmişim, bu kadar kısa zamanda,

Meğer ben sen olmuşumda, haberim yok.
Anlamadığım, seni bu kadar ölümüne severken,
Nasıl izin verdim gitmene!
Diyeceksin ki unut beni belki de,
İnsan kendini unutur mu sevgili?.
Sen ben olmuşken, unutmak mümkün değil elbette,
Telefon çalsa, merhaba diyen sesini duysam,
Yeniden yaşama dönmez miyim,
Daha bir özlemle sevmez miyim seni.
Şuan kapıdan sen girsen ve ben boynuna sarılıp,
Bu defa sevinçten ağlamaz mıyım sevgili.
Gene inadın tuttu biliyorum,
Şuan bana kızıyorsun, bunları okurken,
Bu kadar telaşa ne gerek var,
Bir yere giden mi var, dediğini duyar gibiyim.
Sen öğrenemedin.
Sensiz her anım cehennem gibidir,
Yaşayamam ölürüm bilemedin mi, sevgili
Sen ki her şeyi en iyi bilirsin,
Bunu da bil sevgili..
Biliyor musun? Artvin'e bahar geldi!
Gelincikler, menekşeler çiçek açtı,
Her yerde tam bir bahar havası,
Bir benim gönlümdeki, dallar kurudu.
Baharlar açardı gönlümde,
Sen yoksun.

Yokluğunda, tomurcuklarım soldu,
Hazan olan gönlüme, yeniden bahar gelir mi sence?.
Seni görmeyeli aylar oldu,
Sevdalısını bekleyen genç kızlar gibi, bekliyorum yolunu.
Bana gelecek misin, gelmeyecek misin onu bile bilmezken,
Aslında saymak istemiyorum günleri,
Ama gönlüm sayıyor, beni dinlemiyor bile,
Sana yalvarmaktan ,
Suskunluğuna son ver demekten, yorulsam da,
Yeter ağlatma beni daha fazla,
Bu özlem narında yakma bedenimi.
Gel artık sevdam.
Bana sensizliği yaşatma ne olur.
Beni bırakma,
Boz şu suskunluğunu…..
Söz vermiştim kalemi almayacaktım elime,
Yazmayacaktım tek bir kelime.
Konu sen olunca,
Aşkın o kadar büyük ki içimde,
Durduramıyorum ne sözümü, ne kalemimi,
Gene doldu taştı hasretin.
Ve ben gene kalemimle paylaştım, sensizliğimi,
Sana diyeceğim son şey,
Duy sesimi sevdam!
Yaşatma onca güzellikler varken,
Bana sensizlik cehennemini.
Seni çok ama çok seviyorum,
Bunu sakın unutma sevgili.


Gülden TAŞ

Gülden Taş’ın “Yüreğim Dili” adlı şiir kitabı piyasaya çıktı. Genya Yayınları tarafından teknik hazırlığı yapılan kitap Desen Ofset tarafından baskısı yapıldı.

Gülden Taş’ın Şiirleri Çaykara Gazetesi, Aydın Efes Dergisi, İstanbul Karadeniz Gazetesi, Aydın Bakış Gazetesi, Aydın Güzelhisar Gazetesi, Kuşadası Gözlem Gazetesi, Artvin 08haber de yayınlanıyor. Şair Gülden Taş 2012 yılında İstanbul Ozanlar ve Yazarlar Derneğinin düzenlediği şiir yarışmasında “Hatırım İçin” şiiri takdirnameye layık görüldü.

Artvin de yaşıyorum iki oğlumla hayat mücadelesi veren kamuda sözleşmeli çalışan biriyim şiire çok küçük yaşlarda başladım ama kitap çıkarmak bu seneye nasıpmiş, şiire aşık biriyim şiir dışında öykü e ara ara denemelerde yazıyorum..HAZIRLAYAN : Hikmet Metin ÇAVDAR

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv