BİLSAM, Ulusal Öğrenci Sempozyumunun Dördüncüsünü düzenleyecek

BİLSAM, Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği Ulusal Öğrenci Sempozyumumuzla ilgili basın toplantısı düzenledi.

02 Kasım 2017 Perşembe 14:38
BİLSAM, Ulusal Öğrenci Sempozyumunun Dördüncüsünü düzenleyecek
BİLSAM, Bu yıl dördüncüsünü düzenleyeceği Ulusal Öğrenci Sempozyumumuzla ilgili basın toplantısı düzenledi.
BİLSAM Eğitim koordinatörleri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
Toplumsal bir varlık olan insanın bir arada yaşayabilme imkânının adıdır adalet. Bir anlamda adalet ontolojik bir imkân iken, öte yandan insan tekinin muhteris tutumlarının etkisiyle oluşan kaosta hayati bir ihtiyaca dönüşür. Bu itibarla 'adalet arayışının tarihi, insanlığın tarihi kadar eskidir' ve bu cihetle insanoğlunun tarihi, adalet arayışının tarihi olarak da okunabilir. Binlerce yıl boyunca adalet, kutsal metinlere konu olmuş, düşünürler tarafından tartışılmış, uğruna mücadeleler verilmiş, bedeller ödenmiş ve bu arayış hep süregelmiştir.

2016 yılında "Geçmişten Günümüze İnsanoğlunun İdeal Arayışı" temasını konu alan Kurtuba Akademi, bu yıl "adalet arayışı" temasını gündemine almıştır. Bu serinin erdem, özgürlük, ahlak, anlam vb. temalarla devam ettirilmesi düşünülmektedir.

BİLSAM Kurtuba Akademi tarafından bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Ulusal Öğrenci Sempozyumunun amacı; ülkemizde bahse konu olan alanlarda okuyan, araştıran ve düşünceler geliştiren gençlerimizi bir araya getirerek ürettikleri bilgi, düşünce ve yaklaşımları akademik çevreler ve kamuoyu ile paylaşmalarına imkân tanımaktır.

Türkiye’nin birçok ilinden ve birçok üniversitesinden lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri tarafından onlarca bildirinin sunulacağı sempozyumumuza başta gençler olmak üzere bütün halkımız davetlidir.
Bu vesileyle, tekrar, sivil toplum, sosyal girişimcilik, bilim, kültür ve sanatı önemseyen ve gençlerimizin bu meselelere kafa yoruyor olmasını anlamlı bulan herkesi IV.Ulusal Öğrenci Sempozyumumuza davet etmek istiyorum. 4 Kasım Cumartesi saat 09.45’de başlayacak olan sempozyumumuz, BİLSAM Konferans Salonunda gerçekleştirilecek ve 2 gün sürecektir. Sempozyumun detaylarına www.bilsam.org/kurtuba adresinden bakabilirsiniz.

DAVET
BİLSAM Seri Konferanslar Dizisi devam ediyor.

SAM bünyesinde ilk hafta Ahmet Ertürk, Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Prof. Dr. Mustafa Çağrıcı ve Prof. Dr. Mustafa Öztürk ile başlattığımız seri konferanslar dizisinin ikinci hafta konuğu “Hafıza Kimlik ve Estetik: Edebiyatın Tanıklığında Şehir” konusuyla İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ebru Burcu Yılmaz olacaktır. 4 Kasım Cumartesi günü saat: 19.00’da BİLSAM Konferans Salonunda gerçekleşecek olan konferansa katılımınız bizleri onurlandıracaktır.


10 hafta sürecek olan Seri Konferanslar Dizisi kapsamında ağırlayacağımız misafirlerimiz aşağıdaki gibidir.

Taha Kılınç, Mehmet Zeki İşcan, Nihat Ergün, Dr. Oral Çalışlar, Vahap Coşkun, Hakkı Uğur, Yıldız Ramazanoğlu, Mahmut Dönmez
 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv