BİLSAM Kurtuba Akademi 2017-18 Çalışma Sezonu Açılıyor

BİLSAM’ın eğitim–öğretim faaliyetlerinden sorumlu olan Kurtuba Akademi 2017 - 2018 sezonu yaygın eğitim programlarını başlatıyor.

10 Ekim 2017 Salı 00:33
BİLSAM Kurtuba Akademi 2017-18 Çalışma Sezonu Açılıyor
banner83
BİLSAM’ın eğitim–öğretim faaliyetlerinden sorumlu olan Kurtuba Akademi 2017 - 2018 sezonu yaygın eğitim programlarını başlatıyor.
Sistematik bilgi üretimi ve paylaşımı alanında çalışmalar yürütmek üzere 8 yıl önce kurulan Kurtuba Akademi’nin temel amacı; okuyan, araştıran ve analitik düşünen, bir neslin yetişmesine katkı sağlamaktır.
Akademi bu amacını gerçekleştirebilmek için her yıl sistematik olarak onlarca alanda seminer, panel, konferans, müzakere toplantıları ve atölye çalışmaları düzenlemekte, araştırmacı kampları ve öğrenci sempozyumları organize etmektedir. 9 yıldır sürdürdüğümüz ve binlerce insanımızın katıldığı bu çalışmaların 2017-18 sezonunu Pazartesi itibariyle başlatmış bulunuyoruz.
Bu çalışmaların ilki olan atölye çalışmalarımızın kayıtları başlamıştır. Sosyal bilimlerden İslami ilimlere; kültür ve sanattan ekonomi ve siyasete; kişisel gelişimden edebiyat ve yazarlık okuluna; fotoğrafçılıktan radyo ve televizyon programcılığına; işaret dilinden yabancı dile yaklaşık 60 farklı alanda yürütülecek atölye çalışmalarımızın her biri bir yönetici ve bir koordinatör olmak üzere ortalama 15 kişiden oluşacaktır.
Ortalama 24 hafta sürecek olan çalışmalar interaktif ve müzakereci yaklaşımla gerçekleştirilecek ve akademik çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler de organize edilecektir.
Çalışmaların sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Çalışmalarımız genç-yetişkin, kadın-erkek her yaştan ve her düşünceden insanımıza açık olup katılımlar her aşamada ücretsizdir.
Alanında uzman akademisyen, eğitimci, kanaat önderi, işadamı ve sosyal girişimciler tarafından yürütülecek olan atölye çalışmalarımıza başta gençlerimiz olmak üzere bütün insanlarımız davetlidir.
Akademi kayıtlarımız 22 Ekim’de sona erecek olup, çalışmalar 23 Ekim’de başlayacaktır. Ayrıntılara www.bilsam.org adresinden ulaşılabilir.

Eğitimci Yelda POLAT
BİLSAM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv