Arapgir’in Mimari Dokusu Fotoğraflanacak

6-9 Temmuz 2017’de Arapgir Kayaarası Kanyonu’nda gerçekleştirilecek olan 3.Uluslararası Malatya Fotokamp kapsamında Arapgir’in tarihi mekanları, geleneksel evleri ve genel mimarisi fotoğraflanacak.

03 Temmuz 2017 Pazartesi 18:24
Arapgir’in Mimari Dokusu  Fotoğraflanacak
banner83
Fotokamp kapsamında Arapgir’in mimari dokusu fotoğraflanacak.
Malatya Fotoğraf ve Sinema Sanatı Derneği ile Arapgir Belediyesi tarafından 6-9 Temmuz 2017’de Arapgir Kayaarası Kanyonu’nda gerçekleştirilecek olan 3.Uluslararası Malatya Fotokamp kapsamında Arapgir’in tarihi mekanları, geleneksel evleri ve genel mimarisi fotoğraflanacak.
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Prof.Dr.Ata Yakup Kaptan ve 10 fotoğrafçı tarafından gerçekleştirilecek olan çekimler iki gün sürecek, daha sonra çekilen fotoğraflar değerlendirilerek Arapgir’in tanıtımı için kullanılacak. Tarihi konaklar, cami, cemevi, hamam, köprü ve çeşme gibi mimari eserler fotoğraflanacak eserler arasında.
Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu yaptığı açıklamada 3.Uluslararası Malatya Fotokamp’a ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını, Arapgir’in tarihi yapıları, insanı, doğası ve kültürüyle fotoğraflanmaya değer bir coğrafya olduğunu, ayrıca fotoğrafçıların sıklıkla ilçeyi ziyaret ettiklerini söyledi. Fotokamp kapsamında Prof.Dr.Ata Yakup Kaptan ve 10 fotoğrafçıdan oluşan ve Arapgir’in tarihi yapılarını fotoğraflayacak ekibin, görsel gücü yüksek fotoğraflar çekeceklerini ve bu Fotoğrafların Arapgir’in tanıtımı amacıyla kullanılacağını ifade eden Başkan Haluk Cömertoğlu Fotokamp için katkı sunan bütün kişi, kurum ve STK’lara teşekkür etti.
Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde öğretim üyesi olan Prof.Dr.Ata Yakup Kaptan Fotokampın çok büyük bir organizasyon olduğunu, böyle bir organizasyonda yer almanın ve Arapgir’in tarihi mekanlarıyla ilgili fotoğraflar çekmenin çok keyifli olacağını belirterek MAFSAD’a ve Arapgir Belediyesi’ne teşekkür etti.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv