1.Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali Başlıyor!

11-15 Ekim 2017 Mersin’de gerçekleşecek festivale 15 yabancı ülkeden 19 sanatçı katılacak. Festival sanatçıları sadece engelli yerli-yabancı sanatçılarımızdan oluşacak.

09 Ekim 2017 Pazartesi 12:27
1.Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali Başlıyor!
banner83
Dünyada ilk defa Mersin’de düzenlenecek olan “Engelsiz Sanat Festivali” Basın bilgilendirme toplantısı Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz‏’ın ve dünyaca ünlü görme engelli ressam Eşref Armağan’ın katılımı ile gerçekleşti.

11-15 Ekim 2017 Mersin’de gerçekleşecek festivale 15 yabancı ülkeden 19 sanatçı katılacak. Festival sanatçıları sadece engelli yerli-yabancı sanatçılarımızdan oluşacak.

İstanbul’dan 1. Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali‘nin duyurusunu yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, konuşmasının başında Engelliler Dairesi Başkanlığı olarak hayata geçirdikleri hizmetleri aktardı. Başkan Kocamaz, “Engelliler, Cenab-ı Allah’ın engelsiz kullarına değerli bir emanetidir. Bu değerli emaneti koruyup kollamak, daha değerli hale getirmek en temel insanlık görevlerimizden biridir. Hangi toplum kesimine, hangi meslek grubuna mensup olursak olalım, hayata engelli bireylerimizin penceresinden bakabildiğimiz müddetçe huzurlu bir yaşam sürebiliriz. Hayatımızın her anını birlikte paylaştığımız engelli kardeşlerimizin yaşadıkları sıkıntılar konusunda empati yapabildiğimiz müddetçe, engelleri ortadan kaldırabiliriz. Bir sorunu çözebilmek için öncelikle onu çözmeye karar vermek, sorunu doğru anlamak, gerekli adımları hızla ve cesaretle atmak gerekir” dedi.

11-15 Ekim tarihleri arasında Türkiye ve dünyada ilk kez gerçekleştirecek olan 1. Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali‘nin Mersin Büyükşehir Belediyesinin prestijli projelerinden bir tanesi olduğunu belirten Başkan Kocamaz, “11-15 Ekim tarihleri arasında Mersin merkez, Tarsus, Anamur ve Erdemli-Kızkalesi’nde gerçekleştirilecek olan dünyaca ünlü sanatçı ve uzmanların katılacağı sergi, sempozyum, workshop, konser, gezi ve performanslarla Türkiye’ye unutulmaz bir festival deneyimi yaşatacağız. Böylesine dolu dolu ve kaliteli bir festival programını ortaya koymak, sizler de takdir edersiniz ki, azami dikkat ve özen gerektiren iyi bir takım çalışması ile mümkündür. Yaklaşık bir yıldır bu prestijli organizasyon için gecesini gündüzüne katarak büyük bir özveriyle çalışan Engelliler Dairesi Başkanlığımızın ve destek veren diğer birimlerimizin personelini sizlerin huzurunda ayrı ayrı kutluyorum. İlimizin ve ülkemizin yüz akı olacağına inandığımız bu güzel projeyi ilk günden bu yana sahiplenen ve heyecanla destekleyen tüm resmi ve sivil kuruluşlarımıza ve tabii ki siz değerli basın mensuplarına canı yürekten teşekkür ediyorum. Bizim için çok özel anlam taşıyan bu desteğinizin festival süresince ve sonrasında da sürmesini diliyorum. 1. Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali’nin ülkemizdeki ve dünyadaki tüm engelli bireylerin mutlu, huzurlu, güvenli, sağlıklı ve müreffeh bir yaşam standardına kavuşmasına katkı sağlamasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber-Foto: Nasuh Bektaş (Kitaptansanattan.com) 

banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv