Kale'ye sağlam altyapı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Kale İlçesi’nin altyapısını güçlendirerek ilçenin geleceğini inşa ediyor. Toplam maliyeti 4 milyon TL olan 39 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını gerçekleştiriyor.

13 Eylül 2017 Çarşamba 14:07
Kale'ye sağlam altyapı
banner83
“19 Kilometrelik İçmesuyu-Kanalizasyon Altyapı Çalışması Tamamlandı”
Malatya’nın merkez ve ilçelerinde altyapı güçlendirme çalışmaları yapan MASKİ Genel Müdürlüğü çalışmalarına devam ediyor. Kale İlçesi genelinde yatırımlar yaptıklarını belirten Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “Kale İlçesi genelinde maliyeti 1 milyon TL olan 19 kilometrelik altyapı çalışmamızı tamamladık. DAP kapsamında maliyeti 120 bin TL olan 2.500 metrelik sulama kanalı inşa ettik. Malatya genelinde ve Kale ilçesi genelinde çalışmalarımız kesintisiz devam ediyor.” dedi.

“Kumluyazı’da 6.900 Metrelik İçmesuyu Altyapı Çalışmasında Sona Yaklaşıldı”
Kale İlçesi genelinde tamamladıkları yatırımların yanı sıra devam eden ve planlanan yatırımlarda olduğunu belirten Genel Müdür Dr. Özgür Özdemir: “Kale İlçesi Kumluyazı Mahallesi’nde maliyeti 6.900 Metrelik içmesuyu altyapı çalışmamız son aşamada. Maliyeti 550 bin TL olan 1 adet su deposu inşa ediyoruz. Çalışmalarımız kapsamında 12 kilometrelik kanalizasyon altyapı çalışmaları planlıyoruz. Gerekli işlemler yapıldıktan sonra yatırımlarını gerçekleştireceğiz. Hedefimiz Malatya’nın genelini sağlam ve modern altyapıya kavuşturmak. İçmesuyu ve kanalizasyon altyapı sıkıntılarını en aza indirmek. Emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv