Konteynır Geri Geldi; Hayaldi Gerçek Oldu

“Tertemiz bir Yeşilyurt için” Sloganıyla duyurusu yapılan yeni çöp konteyner dağıtım haberi vatandaşın kafasını karıştırmaya yetti..

17 Eylül 2014 Çarşamba 01:19
Konteynır Geri Geldi; Hayaldi Gerçek Oldu
Gelişmiş Ülke ve şehirlerin çoktan terk ettiği ve modern şehirlerde artık neredeyse görmenin imkânsız olduğu günümüzde Yeşilyurt Belediyesi tarafından “yeni bir hizmet”miş gibi duyurulan çöp konteynırları dağıtımı haberleri vatandaşlar tarafından “bitpazarına nur mu yağdı” da bizim haberimiz yok denilerek eleştirildi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a bu akılın kim veya kimler tarafından verildiği bilinmiyor. Sayın belediye başkanımız Hacı Uğur Polat’ın el-Ezher’li bir “Din Adamı” kimliği düşünüldüğünde temizliğe herkesten önce kendisinin sahip çıkması beklenirken sözde temizlik yaptığını sanması belli ki bir aldanmanın tezahürü. Nedenine gelince de Sayın Polat’ın “Temizlik İmandandır” düsturuna inanan gerçek bir Müslüman olarak geçmiş yıllarda belli bir zorunluluk olarak kullanılan ve adeta bir mikrop yuvası olarak sıtma dâhil çeşitli onlarca sayısız salgın hastalığa yol açan veya açması muhtemel böylesi bir uygulamayı hayata geçirmesi gerçekten bir çelişki değilse nedir.
Buradan biz sorumlu gazetecilik gereği ve duyarlı bir vatandaş kimliğiyle bir kez daha hatırlatalım. Sayın Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyesi ilgili birimlerine ve İl Halk Sağlığı Müdürlüğümüze buaradan sesleniyoruz,
Lütfen bizi sokaklarda pis kokulara mahkûm etmeyin.
Memleketi, Sinek ve bilumum haşeratın cirit attığı eski İstanbul Çöplüğüne çevirmeyin. Çöplerinizi zamanında ve düzenli olarak alırsanız konteynır ihtiyacınızda kalmaz. Hem sizler demiyor musunuz “vatandaş çöplerinizi kapalı su sızdırmaz poşetler içerisinde” vaktinde kapıya koyun ve zamanından önce bırakmayın. Bırakırsanız ceza yazılacak filan. Şimdi sormazlar mı adama “bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” diye.
Haberi okuyan sanki kırsal kesim için düşünülmüş bir uygulama yanılgısına düşe bilir. Buradan hatırlatalım o halde, beyler biz artık Büyük Şehiriz ve Büyükşehir il sınırında kırsal kesim vurgusu yapamazsınız. İhtiyacınız olan elaman ve araç ise onu tedarik eder tezelden çaresine bakarsınız. Böylesi “çağdışı” uygulamalarla vatandaşa “aptal” muamelesi yapmayın. En azından bunu “siz” yapmayın.
Biz Malatyalılar Büyükşehir olunca daha tertipli düzenli bir şehirde ve modern bir kentte yaşayacağımızı düşünürken bizleri hayal kırıklığına uğratıyorsunuz. Yapmayın lütfen…
Şimdi noktasına virgülüne dokunmadan Yeşilyurt Belediyesi tarafından servis edilen kamu hizmeti(!) haberini yorumsuz olarak aşağıya alıyoruz.
K.Turgut GÖLE -Özel Haber

“Tertemiz bir Yeşilyurt için”

Başkan Polat: “Yeşilyurt bölgemize bağlı mahallelerin çöp konteynerlerini yeniliyoruz. Bu hafta içerisinde 400 adet çöp konteyneri dağıtılacak” dedi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat: “Belediyemize bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü bugünden itibaren şehir merkezindeki mahalleler başta olmak üzere çöp konteynerlerini yenileyecektir. İlk olarak acil ihtiyaç olan mahalleler için çöp konteynerleri dağıtılacak. Daha sonra Yeşilyurt Bölgemize bağlı bulunan bütün mahallelerdeki çöp konteynerlerini yenileyeceğiz. Merkeze yakın mahallelerimizde 200’e yakın çöp konteyneri dağıtıldı. Bu hafta içerisinde 400 adet çöp konteyneri dağıtımı devam edecek. Göreve geldikten sonra kırsal mahallelerde 1505 varili çöp konteynere dönüştürerek ihtiyacı karşıladık. İnşallah Süreç içerisinde bütün mahallelerimizin çöp konteynerlerini yenileyeceğiz. Hedefimiz “Tertemiz bir Malatya, Tertemiz bir Yeşilyurt” olacaktır. Güzel bir atasözümüz var “Aslan yattığı yerden belli olur” diye, şehrimizi beldemizi hep birlikte el ele vererek tertemiz bir yer haline getirelim. Ben buradan emeği geçen Başkan Yardımcılarıma, Temizlik İşleri Müdürüme ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv