Vuslat TV Yol Vakti Programı İlisuluk'ta Çekim Yapacak

Malatya ilk uydu televizyonu Vuslat TV Yol Vakti programı için İlisuluk Köyünde bugün çekim yapacak.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Vuslat TV Yol Vakti Programı  İlisuluk'ta Çekim Yapacak
banner83
Bir birinden ilginç konu ve konuklarıyla her hafta değişik köylere giderek köylerin, gelenek, görenek ve yaşamlarını ekrana taşıyan Yol Vakti programı ilgi ile izleniyor.

“Her yolculukla yeni bir hikâye başlar ve her yeni köyde farklı yüzler selamlar bizleri…” Sloganıyla köy köy dolaşan Yol Vakti Ekibi gittiği köylerdeki insanlara mikrofon tutarak köylerin gelenek göreneklerinin yanında yemek kültürü ve folkloruyla ilgili de bilgileri ekrana taşıyor.

Sunuculuğunu Mehmet Kılıç’ın yaptığı Yol Vakti Programının bu haftaki durağı ise Kuluncak ilçemizin en büyük köylerinden birisi olan İlisuluk Köyü. İlisuluk köyünün Doğusunda Yukarı Selimli, Miğdiğin güneyinde Ayvalı kasabası, Kuzey ve kuzeybatı taraflarında Sultanlı, Aşağı Çayköy,Alvar-Bicir, batısı Yukarı Ayvalı (Sivas) Yukarı çayköy köyleriyle çevrili Malatya’nın kuzeybatısındaki en son köyüdür. Kuluncak ilçemize yedi darende’ye kırk km.mesafededir. Yaklaşık 300 haneli köyde temel geçim kaynağı kaysının yanında tarım ve kısmen de arıcılık ve hayvancılık üzerine.

Genç nüfusun gurbetçi olduğu İlisuluk Köynün geniş meralarının büyük çoğunlu orman arazisi olduğundan köy ayrıca OR_KÖY olanaklarından faydalanıyor. Nüfusunun büyük bölümü başta Adana ve İstanbul olmak üzere çeşitli büyük şehirlerde 50 hane kadarı da Malatya merkezde ikamet ediyor.

Köyde İlköğretim Okulu, Sağlık evi, Cami, Kuran kursu ve PTT Acenteliği mevcuttur… Okul, Cami, Kuran kursu ve Sağlık evinin lojmanı bulunuyor. Köyün içme suyu sıkıntısı tam olarak giderilemese de her evin kendine ait şebekesi bulunuyor. Önümüzdeki günlerde İl Özel İdaresi ekipleri sekiz km’lik İlisuluk köy yolunu kumlamaya başlayacak. Ayrıca İl Özel İdaresi sondaj makinesini de köye göndererek muhtelif yerlerde sondaj çalışması başlatacak.

İlisuluk İlköğretim Okulunda taşımalı eğitim veriliyor. İlisuluk köyü öğrencileriyle beraber Güzel Kale mezrası, Yukarı Çayköy ve Dırışlar köyünden de öğrenciler eğitim görüyor. Köyde şuanda yeni okul binası yapım ihalesi yapılmış olup temeli atılarak inşaatına başlanmış olmasına rağmen yoğun kış şartlarından inşaat istenilen sürede bitirilememiştir. Köyün ibadete açık tek camisi yıkılmak üzere duvarlarında çatlak olduğu belirtilmektedir. Köyde yeni Camii yapılması için dernek kurulmasına rağmen aktif olarak çalışmamaktadır.

İlisuluk köyünde üç kahve ve beş adet bakkal-market mevcuttur. Günübirlik hem Kuluncak-Malatya, Hem de Darende’ye minibüslerle ulaşım sağlanmaktadır.
İlisuluk Köyü hakkında daha fazla bilgi almak ve köyü daha yakından tanımak için Vuslat TV’de Yol Vakti programını kaçırmayın.

www.ilisulukhaber.com/yerel-video-kategori,9.html

İlisuluk köyü çekimlerini izlemek için tıklayınız

Haber:İlisuluk Haber/Özel

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv