AK Parti’nin Kadın Encümen aday adayları Akçadağ’da

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde Encümen Aday adayı olan Kadınlar Akçadağ’da bir araya geldi...

11 Aralık 2013 Çarşamba 00:38
AK Parti’nin Kadın Encümen aday adayları Akçadağ’da
banner83
30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli idareler seçiminde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) den Encümen aday adayı olan Bayanlar Akçadağ’da bir araya geldiler. AK Parti Akçadağ Encümen aday adaylarından Demet Keleş’in organize ettiği programa katılan Encümen aday adayları Akçadağ’da kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkan Emine Akkurt’un da katılımıyla gerçekleşen ziyaretlerde AK Parti Akçadağ ilçe teşkilatı ve İlçe Başkanı Vahap Yücekaya’yı ziyaret ettiler. Parti ziyaretinin ardından Akçadağ Belediye Başkanı İbrahim Koşar ve İlçe Kaymakamı Ramazan Keskin’i ziyaret eden Encümen aday adayları daha sonra Akçadağ Öğretmenevi’nde yapılacak olan programa katıldılar.

Akçadağ Öğretmenevi toplantı salonunda “Kadın encümen aday adayları siyasete ısınıyor, sorunlara çözüm arıyor” konulu program yapıldı. Öğretmenevi’nde ki program’da konuşan AK Parti Malatya İl Kadın kolları başkanı Emine Akkurt Malatya’da kadın adayların siyasetin her alanında olması gerektiğini belirterek şunları söyledi; “ Kadınlarımızın sosyal yaşamda olduğu gibi, siyasette de olması gerektiğini söylüyoruz. Kadınlarımız yerel meclislerde var ile yok arasında bir yerde bunun için siz kadınlara çok iş düşüyor. Belediye meclis üyelerimizin çok fazla olması lazım. Bu sayının artması bizim öncelikli hedeflerimiz. Yerel meclisler aslında kadınların en iyi görev alabileceği ve hizmet verebileceği yerler. Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan biz kadınların siyasette olması için her türlü teşviki ve desteği bizlere veriyor.” İfadelerini kullandı.

AK Parti’den Akçadağ’ın tek Bayan Encümen Aday adayı olan Mali Müşavir Demet Keleş ise yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Her dönemden farklı bir yerel seçime gireceğimize inanıyorum. Kadın adaylar bu yerel seçimlerde “Bizde varız” diyecekler. Bir kentin gelişiminin toplum hayatında üreten kadının sosyalleşmesi ve artması ile mümkün olduğunu düşünüyorum. Bu noktadan yola çıkarak AK Parti’den Encümen aday adayı oldum. Kadınlarımızın Sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal alanlarda var olduğunu, il ve yerel yönetimlerde hizmet paylaşımında bizde varız demek istiyoruz. Hz. Mevlana’nın dediği gibi “Günün adamı olmaya çalışma, hakikatin adamı olmaya çalış. Çünkü gün gelir değişir, hakikat değişmez.” Biz bugünün insanı olmaya çalışmıyoruz. Hakikatleri söylüyoruz” ifadelerini kullandı.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv