İçsel Gerçeklik

13 Mart 2018, 00:32
İçsel Gerçeklik
Neval KÜTÜK
Korku; maddi düzeyde ortaya çıkar ve kişiyi felç eder. Korku, enerjiyi ve motivasyonu düşüren yıkıcı bir güçtür. Korku, karanlıktır ve korku tüm yaratıcılığı öldürür. Sizi, kendinizden, çevrenizden ve gerçeklerden uzaklaştırır. Korku ortaya çıktığında zekayı uyandırarak farkındalık ışığını yakın. Onun bilincinde olun ve kaçmayın.
Nasıl ki ışığı yaktığınızda karanlık kayboluyor; korku ortaya çıktığında da zekayı uyandırın; anda kalarak içinizdeki negatif düşünceleri pozitif düşüncelere yönlendirin.
Korku ortaya çıktığında ondan kaçmayarak ve kendinizin farkına vararak, o korkunun derinliklerine dalarak korkuyu cesarete dönüştürebilirsiniz. Korkuya neden olan mutlaka istek, arzu, beklenti olur. Bunun farkına vardığınızda korkunun kökenine ulaşabilirsiniz.
Korkunun gözlerinin içine baktığınızda, korku sizden uzaklaşacak çünkü korku olmayan bir şeydir ve ilüzyondur. Siz farkındalık ışığını yaktığınızda, korku karanlığı ve sisi ortadan kaybolur. O zaman güneş varlığınızdan tekrar doğar ve her yeri aydınlatır.
Anda kalmak ve şimdinin enerjisiyle beslenmek sizi gerçekte tutar. Gerçeğin kanatlarında korkuya ve karanlığa yer yoktur. Korku, zihindeki negatif düşüncelerden beslenir. Her türlü istek, beklenti, arzu gelecekte korku doğurur. Örnek olarak kişi evlenmek ister ve evlenememe korkusu ortaya çıkar. Bu yüzden geçmişin tozlarını bırakın.
Anda kalın. Anda kaldığınızda geçmişi bırakacak, geleceği hayal etmeyeceksiniz. O zaman korkuya yer kalmayacak.
Korku, kapınızı çaldığında onunla dalga geçin ve onu dalgaya alın. Onu ciddiye aldığınızda onu daha da besliyorsunuz. Görmezden gelmeyin ama dalga geçmeyi de bilin. Kendinizi kabul ederek, zayıflıklarınızın farkına varın. Korkunun bir sis olduğunu, yani olmayan bir şey olduğunu kendinize hatırlatın.
Kendinizi sevin ve her halinizle kabul edin. Korkunun neden olduğu depresyon, değersizlik hissi, ihanet, dışlanma, öfke gibi yıkıcı güçlerle karşılaştığınızda içinizdeki gerçeğe bakın. Hemen derin nefes alıp vermeye başlayın. Gözlerinizi kapatarak içsel gerçeğinize dönün.
Nefeslerinizin farkına varın….Farkındalık, tüm sorunların, tüm hastalıkların çözümüdür…En etkili ilaç; içinizde saklıdır. Onu bulun, ortaya çıkarın ve eyleme geçin!
Hayat, her gün, her an sizinle beraber akıyor…

banner315

    Yorumlar

banner322
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv