İçeridekiler ve Dışarıdakiler

30 Mart 2018, 13:27
İçeridekiler ve Dışarıdakiler
Prof. Dr. Ahmet Berhan YILMAZ
İÇERİDEKİLER!

Birileri pankart açmış; ‘‘Reis bizi Münbiç’e götür, Afrin’den bir şey anlamadık.’’
Yattığınız yerden ve bu kalpsizlikle bir şey anlamayacağınız doğrudur da 51 Şehidin kanıyla, Mehmetçiğin haftalarca ölüme karşı karda, yağmurda, çamurda vatan, millet, bayrak ve hatta sizin gibi kalpsizler için bile canı pahasına verdiği mücadele ile istihza hakkını sizlere kim veriyor?
Sizler gidin evlatları, babaları, kocaları şehit düşmüş, gazi olmuş, haftalarca dağda taşta savaşmış ailelere sorun sizler ne anladınız, neler yaşadınız, neler hissettiniz diye.
Türk olsanız Mehmetçiğin kanı ile istihza etmezsiniz, Müslüman olsanız şahadet makamına erişmiş askerlerimizle istihza etmezsiniz, insan olsanız şehit düşmüş, yaralanmış, kolunu bacağını kaybetmiş gazi olmuş, oralarda haftalarca savaş vermiş askerlerle ve aileleriyle istihza etmezsiniz. Sahi sizler nesiniz be kardeşim?

*****
DIŞARIDAKİLER!
Ey! Zalimlikleri ayyuka çıkmış, zulmün temsilcileri…
Ey! Bebek, kadın, çoluk çocuk katilleri…
Ey! İnsanlıktan bihaber merhametsizler…
Ey! İkiyüzlü meymenetsizler…
Gidin ABD’nin girdiği Rakka’ya bakın…
Gidin Rusya’nın girdiği Halep’e bakın…
Gidin İsrail’in girdiği Gazze’ye bakın…
Sonra da gidin Türk Ordusunun girdiği Afrin’e bakın…
Halkın mutluluğunu görün çünkü bizler oralara zalimlerin, soysuzların, merhametsizlerin, uğursuzların yani sizlerin yüzünden kaybolan insanlığı, huzuru, güveni, barışı geri götürdük…
Bu milletin, bu ordunun büyüklüğünü kabul edecek, saygı duyacak vicdanınız yok ve asla utanmazsınız biliyoruz ama bari susun…
 

banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv