banner327

Hekimhan Dumlu’da Çözüm MASKİ

Mumcu, Hekimhan İlçesi Dumlu Mahallesi’nde gerçekleştirilen yaklaşık 2.500 metrelik içmesuyu hattı ve 100 tonluk depo inşası çalışmalarını yerinde inceledi.

29 Haziran 2018 Cuma 12:32
Hekimhan Dumlu’da Çözüm MASKİ
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Ertan Mumcu, Hekimhan İlçesi Dumlu Mahallesi’nde gerçekleştirilen yaklaşık 2.500 metrelik içmesuyu hattı ve 100 tonluk depo inşası çalışmalarını yerinde inceledi.

Dumlu Mahallesi’nde bulunan 60 tonluk su deposu mahallenin su ihtiyacını karşılamak için yeterli değildi. Yoğun su tüketimi olduğu dönemlerde üst kotlara su çıkmıyor, vatandaşlar mağdur oluyordu. MASKİ Genel Müdürlüğü 100 tonluk su deposu inşa edip, yaklaşık 2.500 metrelik içmesuyu hattını depoya bağlayarak mahallenin su sıkıntısını çözüme kavuşturuyor.

Dumlu Mahallesi Muhtarı Tahsin Demir: “40 Haneye Su Ulaştırdılar”
Dumlu Mahallesi’nde gerçekleştirilen çalışmalardan çok memnun olduklarını ifade eden Muhtar Tahsin Demir : “Mahallemizde 40 hane var. Mevcut depomuz 60 tonluktu ve vatandaşımızın su ihtiyacımızı karşılayamıyordu. İnsanımız, hayvanımız, kayısımız, temizliğimiz hep suya bağlıydı ve su yeterli olmadığı için mağdur oluyorduk. Yapılan bu çalışmalarla mahallemizin tamamına su kolaylıkla ulaşacak. Cenabı Allah devletimizden ve milletimizden razı olsun. MASKİ Genel Müdürlüğü’nün hizmetlerine saygı duyuyoruz, işleri rast gelsin. Mahallemizde yapılan çalışmalardan çok memnunuz.” dedi.

MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “2.500 Metre İçmesuyu Hattı Tamamlandı”
Malatya genelinde gerçekleştirilen içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını sahada incelemeye önem veren MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu: “Dumlu Mahallesi hayvancılık ve tarımla uğraşan 150’den fazla nüfusu olan bir yerleşim yerimiz. Bu nüfus için mevcut su deposu yeterli değildi. 40 haneye su ulaşmıyor vatandaşlar mağdur oluyorlardı. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak Dumlu’nun su ihtiyacını karşılamak için 100 tonluk su deposu çalışması gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 2.500 metre içmesuyu şebeke hattı inşasını tamamladık. Bu şebekeyle suyu önce inşa ettiğimiz depoya, sonra tekrar Dumlu Mahallemize ulaştırarak, vatandaşlarımızın su sıkıntısını çözüme kavuşturacağız. Depomuzun inşası bitmek üzere. Dumlu’muza hayırlı uğurlu olur inşallah. Muhtarımıza da projemize sahip çıktığı için teşekkür ediyorum.” dedi.
 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325