Yaz sıcakları kavuruyor

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden geçen hafta yapılan açıklamada, Aydın’da hava sıcaklığının hissedilir derecede artacağı uyarısında bulunulmasının ardından sıcaklık 41 dereceye çıktı. Bunaltan sıcaklardan insanlar ağaç...

02 Ağustos 2013 Cuma 16:06
Yaz sıcakları kavuruyor
Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğü'nden geçen hafta yapılan açıklamada, Aydın’da hava sıcaklığının hissedilir derecede artacağı uyarısında bulunulmasının ardından sıcaklık 41 dereceye çıktı. Bunaltan sıcaklardan insanlar ağaç gölgelerine sığınırken çocuklar, parklardaki havuzlarda serinliyor.

Mevsim normallerinin 3 ile 4 derece üzerinde seyredecek sıcaklık, Aydın’da 41 dereceyi buldu. Bunalan vatandaşlar ağaç gölgelerine, parklara sığındı. Gece ve gündüz meşhur kar helvası ve dondurmayla serinlemeye çalışıyorlar. Yüksek sıcaklığa karşı hassas ve kronik hastalığı bulunan yaşlılar ve çocukların, güneş ışınlarının dik geldiği 10.00 ile 16.00 saatleri arasında güneşte kalma süresinin en aza indirilmesi ve koruyucu tedbirlerin alınması konusunda uzmanlar uyarılarda bulunuyor.
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv