Ünlü yazar Miyasoğlu son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul’da, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 67 yaşındaki Gazeteci-Yazarazar Mustafa Miyasoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Fatih Camii'ndeki cenaze namazına çok sayıda siyasetçi, iş adamı ve sanatçı katıldı. Bağcılar’da...

02 Ağustos 2013 Cuma 15:31
Ünlü yazar Miyasoğlu son yolculuğuna uğurlandı
İstanbul’da, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 67 yaşındaki Gazeteci-Yazarazar Mustafa Miyasoğlu, son yolculuğuna uğurlandı. Fatih Camii'ndeki cenaze namazına çok sayıda siyasetçi, iş adamı ve sanatçı katıldı.

Bağcılar’da özel bir hastanede tedavi gören Gazeteci-Yazar Mustafa Miyasoğlu, dün öğle saatlerinde hayatını kaybetti. Ünlü yazar için bugün öğle namazını müteakip Fatih Camii'nde cenaze namazı kılındı. Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu ve edebiyat camiasından birçok ünlü isim katıldı. Taziyeleri, Miyasoğlu’nun oğulları Mehmet Miyasoğlu, Eren Miyasoğlu ve Emre Miyasoğlu kabul etti. Miyasoğlu, Fatih Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Eyüp Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Törende konuşan oğlu Mehmet Miyasoğlu, “Hastalığın başlarında devlet hastanelerine yöneldik. Şimdi hastaneleri eleştirmenin, ihmalin üzerine gitmenin bir faydası yok ama devlet hastanelerinde biraz oyalandık tümör başta iyi huyluyken kaybettiğimiz vakitle kötü huyluya dönüştü. Bağcılardaki özel hastane bizimle inanılmaz ilgilendi. Allah onlardan razı olsun yani ihmal son hastanede değildir kesinlikle.” dedi.

'ŞAHSİYETİ VE KİŞİLİĞİYLE ÖNEMLİ BİR İSİMDİ'

Numan Kurtulmuş, şahsiyeti ve edebiyatçı kişiliğiyle önemli bir ismi kaybettikleri için üzgün olduğunu belirtti. Kurtulmuş, “Bu tür insanlar daha çok toplumun gözü önünde şaşa içerisinde olurlar ama Mustafa Miyasoğlu’nun önemli bir özelliği mütevazi bir şekilde yaşamış olması. Fikirlerini de herkesin anlayabileceği bir tevazu içerisinde ortaya koymuş olmasıydı. Büyük şöhretler içerisinde belki olmadı ama önemli bir iz bıraktı.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Miyasoğlu’nun üniversiteden arkadaşı olduğunu söyleyen Ekrem Erdem ise “Güzel bir günde güzel bir insanı uğurluyoruz. Allah mekanını cennet eylesin. Gerçekten iz bırakan, kültürümüzü savunan nadir isimlerden bir tanesiydi.” şeklinde konuştu.

Fatih Camii’nde muhterem fikir erbabı ve düşünce insanını son yolculuğuna uğurlayacaklarını ifade eden Vali Mutlu, “Öncelikle mekanları cennet olsun. Rabbim geride kalanlara, ailelerine sabırlar versin. İnandığı değerler uğruna fikirlerini açıklamak ve eserlerini ortaya koymakla geçmiş bir ömre sahip. Bu durum sevenleri için acı ama hak baki olunca yolculuğun bir nefes dahi geciktirilmesi söz konusu değil.” diye konuştu.

Edebiyatın her alanında eser vermiş güzel bir insanın kaybedildiğini ifade eden Kadir Topbaş ise şunları söyledi: “Kendisi İslam kültür ve fikrine hizmet eden yaşamını da ona göre düzenlemiş, insan yetiştirmede ve insan ilişkilerinde örnek bir insandı. Necip Fazıl’la olan aşkı ve sevgisini göz ardı etmemek lazım Hakka yürüdü sevenlerine sabırlar diliyorum.”


banner315

    Yorumlar

banner344
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342