banner327

Pilottan kuleye: Arka fonda Türk sanat müziği sesi geliyor

Atatürk Havalimanı'nda hava trafik kontrolörleri ile pilotlar arasında iletişimin sağlandığı frekanstan Türk sanat müziği sesi geldi. Pilot kuleyi "Frekansta arka fonda Türk Sanat Müziği sesi geliyor." diyerek uyardı. İstanbul Atatürk...

09 Temmuz 2013 Salı 11:39
Pilottan kuleye: Arka fonda Türk sanat müziği sesi geliyor
Atatürk Havalimanı'nda hava trafik kontrolörleri ile pilotlar arasında iletişimin sağlandığı frekanstan Türk sanat müziği sesi geldi. Pilot kuleyi "Frekansta arka fonda Türk Sanat Müziği sesi geliyor." diyerek uyardı.

İstanbul Atatürk Havalimanı Uçuş Kontrol Kulesi ile bir Türk uçağının pilotu arasında geçtiğimiz günlerde yaşanan arabesk diyaloğunun benzeri tekrar yaşandı. Atatürk Havalimanı Kontrol Kulesi ile bağlantıya geçen bir Türk uçağının pilotu kule görevlilerine frekansta arka fonda Türk Sanat Müziği sesi duyduğunu söyledi. Bu tip yayınları pilotlar duyarak kule görevlilerini uyarıyor.

FM bandında yayın yapan radyo istasyonları zaman zaman hayati önem taşıyan pilot ve hava trafik kontrolörleri arasında ki iletişim hatlarına girebiliyor. Bu tip yayınlar kule görevlileriyle pilotlar arasındaki konuşmalara girerek, 'enterferans' denilen uçakla kule arasında irtibatın kesilmesine sebep olabiliyor. Daha önce bir yıl içinde Atatürk Havalimanı'nda pilotlar ve hava trafik kontrolörleri pistlere yaklaşma ve iniş hattında, Yalova, Beykoz, Samandıra havalimanı arası, Marmara Adası, Çamlıca gibi çeşitli yerlerde 45’den fazla 'enterferans' olayı rapor etmişti.
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325