banner327

Karadeniz'de can pazarı

Sakarya'nın Karasu ilçesinde serinlemek için Karadeniz'e giren genç, boğulmak üzereyken jetskili cankurtaranlar tarafından kurtarıldı.     Karasu sahilinde serinlemek için denize giren İbrahim Tıkan (29), yüzerek kıyıdan...

09 Temmuz 2013 Salı 12:07
Karadeniz'de can pazarı
Sakarya'nın Karasu ilçesinde serinlemek için Karadeniz'e giren genç, boğulmak üzereyken jetskili cankurtaranlar tarafından kurtarıldı.

    Karasu sahilinde serinlemek için denize giren İbrahim Tıkan (29), yüzerek kıyıdan açıldı. Bir süre sonra ayağına kramp giren Tıkan, suda batıp çıkmaya başladı. Suda çırpınarak yardım isteyen Tıkan'ın boğulmak üzere olduğunu gören plajdaki cankurtaran ekibi, jetski ile gencin yardımına koştu. Jetskideki cankurtaranlardan biri suya atlayıp boğulmak üzere olan Tıkan'ı kurtardı. Jetskiye alınan Tıkan karaya çıkartıldı. Tıkan'a ilk müdahaleyi plajda görevli 112 Acil ekibi yaptı. Vatandaşların yardımıyla ambulansa taşınan Tıkan, ambulansta yapılan müdahalenin ardından kendine geldi.

    Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) yaptığı açıklamada, 15 cankurtaranın 9 kulede, 4 jetski ile boğulma vakalarına müdahale ettiğini söyledi. Haziran ayında göreve başlayan cankurtaranların 48 kişiyi boğulmaktan kurtardığını kaydeden İspiroğlu, "Son 4 yılda bin 800 kişi cankurtaranlarımız tarafından boğulmaktan kurtarılmıştır. İlçe merkezinde bulunan 10 kilometrelik sahil şeridinde görev yapıyoruz ve istenildiği takdirde sahil köylerine de hizmet veriyoruz. Her şeyin başında can sağlığı geliyor. Vatandaşlardan cankurtaran ekiplerinin ikazlarına uymalarını istiyoruz." diye konuştu.

    Öte yandan gencin kurtarılma anı saniye saniye görüntülendi.
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325