İnsan metabolizması açlığa alıştı, Ramazan sonrası önemli

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ender Güven, Ramazan ayı ile birlikte insan metabolizmasının açlığa alıştığını, bayramda birden vücuda yüklenilmemesi gerektiğini söyledi. Ramazan'ın geride kalmasına sayılı günler kaldı. Uzmanlar uyarıyor,...

02 Ağustos 2013 Cuma 17:13
İnsan metabolizması açlığa alıştı, Ramazan sonrası önemli
İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ender Güven, Ramazan ayı ile birlikte insan metabolizmasının açlığa alıştığını, bayramda birden vücuda yüklenilmemesi gerektiğini söyledi.

Ramazan'ın geride kalmasına sayılı günler kaldı. Uzmanlar uyarıyor, 11 ay boyunca günde 3 öğün çalıştırılan insan midesinin bir ay boyunca istirahat ettirildiği, Ramazan ayının ardından yemeklere aşırı yüklenilmemesi gerektiğini söylüyor. Özel Çağsu Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ender Güven, Ramazan ayı ile birlikte insan metabolizmasının açlığa alıştığını belirterek, "Bu bir aylık bir süre içerisinde tamamen metabolizmanın bu şekilde düzenlenmesinden sonra artık bayram geldiğinde normal yemeği yemeye başladığımızda, vücudun bazı istekleri olacaktır, vücut sürekli kan şekeri düşmesine alışık olduğu için bunu yükseltmeye çalışacak, bunun için halkımızdan şunu rica ediyorum yemek yemeğe abartılı bir şekilde yüklenmesinler, özellikle şekerli gıdaları şiddetli bir şekilde almaya başlamasınlar, çünkü bunu yaptıkları zaman mutlaka mide problemleri ile karşılaşacaklardır, kan şekeri problemleri ile karşılaşacaklardır, baş ağrıları ile karşılaşacaklardır, onun için bol sıvı tüketip hafif yiyecekler ile özellikle bayramın birinci gününü, ikinci günü bu şekilde geçirmelerinde fayda göreceklerdir." dedi.
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner342